Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Сторінка соціального педагога

Дата: 19 січня 2021 о 12:34

Як поєднати надскладне: роботу вдома і дистанційне навчання дітей? Поради соціального педагога батькам

Бажали ми, чи ні, але до нас знову прямують локдаун, віддалена робота та дистанційне навчання. Не поспішайте стресувати! Світ стрімко змінює правила, але ж ми, люди, маємо здатність пристосовуватися до будь-яких змін і, навіть, обертати негаразди собі на користь. Ось, декілька порад, щодо комфортного і ефективного навчання дітей удома.

Творчий підхід

  • Батьки, яким доводиться на карантині працювати та водночас забезпечувати навчання дитини вдома, можуть знайти для цього можливість, якщо трохи попрацюють над своїм розкладом: домовитися про гнучкий графік на роботі, працювати на вихідних чи об’єднатися з іншою родиною щодо допомоги дітям.
  • Навчальні завдання та хатні справи, які діти можуть виконувати самостійно, варто ставити в розклад на той час, коли обидва батьки зайняті іншими обов’язками.
  • На відміну від традиційних уроків, домашнє навчання не обов’язково має тривати з восьмої ранку до третьої дня. Рано вранці, пізно ввечері навчатися можна не менш ефективно.

Встановіть пріоритети

  • Якщо ви не супергерой у масці та плащі, не можете «зробити все-все». Визначте, що НЕОБХІДНО робити щодня, і в першу чергу спрямовуйте зусилля на це.
  • Виконуйте з дитиною найважливіші завдання, які потребують вашої допомоги у той час, коли найкраще можете зосередитися.
  • У ті дні, коли у вас найменше часу для себе, зазвичай найбільше цього часу потребуєте. Навіть кілька хвилин, присвячених лише собі, допоможуть полегшити стреси, що чекають на вас протягом решти дня.

Складіть план

«Розберемося на місці» — це поганий план, коли слід поєднати вашу роботу з навчанням дитини вдома. Варто заздалегідь скласти розклад, графік, план і ще кілька запасних розкладів, графіків та планів, якщо бажаєте залишитися при здоровому глузді

Визначте час для щотижневих сімейних зборів і дотримуйте його. Такі зустрічі потрібні, аби переконатися, що всі знають графіки всіх інших, точно визначити, хто за що відповідає наступного тижня, і переконатися, що всіх усе влаштовує.

Дошка оголошень на кухні чи розмова в якомусь меседжері — вам необхідне спільне місце, де ви зможете постійно обговорювати, хто що робить та за що відповідає.

Спілкування

Це важливо завжди й для кожної родини, але саме відкрите, постійне та чесне спілкування між членами сім’ї під час карантину стане запорукою душевного спокою та допоможе не забувати, заради чого ви це все робите!

Будьте здорові та бережіть себе!!!!

Поради соціального педагога. Як оптимально організувати дистанційне навчання дитини. Пам’ятка для учнів та батьків

Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків.

Зараз більшість школярів перейшло на навчання онлайн. Це правильне рішення під час пандемії, АЛЕ! Організація навчального процесу онлайн відрізняється від очного навчання дітей. В першу чергу тим, що дітям СКЛАДНІШЕ ВЧИТИСЯ ДОМА. Кожна третя дитина перебуває у стресовому стані / тривозі, пов’язаній зі сформованими обставинами.

Однією зі складових стресу є втрата тієї стабільності та структурованості (зрозумілості), яка була, коли дитина мала чіткий режим, розклад і розуміння, що за чим йде.

Зараз цього немає. Натомість є купа обмежень: на вулицю не ходи; мий руки; обличчя не чіпай; не гуляй; питання не став тощо.

Стрес і тривога, яку можуть відчувати діти, безумовно буде і вже відбивається на їхній пізнавальній активності (допитливості), навчальній мотивації, успішності.

Стрес — це не найсприятливіший ґрунт для розвитку. Для того щоб допомогти дитині створити позитивну атмосферу для навчання, систематизувати і структурувати (тобто зробити зрозумілим) цей процес, пропонуємо такі кроки.

1. Скласти чіткий розклад / режим.

Стабільність і зрозумілість — це те, що для дітей створює якусь зону безпеки. А адже саме в безпеці діти прагнуть розвиватися, вчитися і пізнавати світ. Складіть новий розклад для дитини. Повісьте його на видноті, намагайтеся дотримувати режиму дня (підйом в один і той же час, перерви, прийом їжі тощо). Режим позитивно позначається і на нервовій системі дитини.

2. Організувати робочу зону.

Якщо немає своєї кімнати, то хоча б свій куточок + навушники. Де будуть ТІЛЬКИ потрібні для «цього» уроку матеріали. Усі зайві предмети, що відвертають увагу, доцільно прибрати. Також на працездатність дитини впливає світло — яскраве і холодне освітлення стимулює мобілізацію систем організму і підвищує пильність.

3. Організувати форму.

Дитина не повинна сидіти в піжамі. Вона і так навчається вдома (у дітей будинок не асоціюється з навчальною діяльністю, а більше з відпочинком). Учневі буде значно простіше надіти на себе «роль учня» і переключитися на заняття, якщо він буде одягнений у відповідний (асоціюється з навчанням) одяг. Це якась уніформа, що допомагає не забувати, де ти і що ти робиш.

4. Робити перерви.

Фокус уваги школяра на відеоконференції / уроці 20 хвилин. Не більше. У старших школярів 30 хвилин і то у разі внутрішньої мотивації й інтересу до предмета. Скільки триває відеоурок? 40? 45 хвилин? Дитина докладає чимало зусиль, аби сконцентруватися і зрозуміти, що їй через екран намагаються донести. Енергії витрачається більше, ніж на звичайному уроці. Тому вкрай важливо, аби діти перемикали свою увагу і відпочивали між уроками (по можливості не в гаджетах).

Братися до виконання домашньої роботи доцільно не раніше, ніж за годину-півтори після закінчення уроків. Дитині потрібно переключитися, відпочити, пограти і перезарядитися.

5. Заохочувати спілкування з однолітками.

Провідна діяльність школярів середніх і старших класів — це спілкування. Та й в цілому школярі (зокрема молодші) звикли проводити багато часу в колективі спілкуючись, тому можуть відчувати дискомфорт в ізоляції.

Заохочуйте спілкування, розмови, скайп-колли, можливо, навіть якісь ігри онлайн з однокласниками. Загалом, створюйте і заохочуйте умови, у яких дитина може поспілкуватися з однолітками (безпечно, звісно ж).

6. Знизити очікування і вимоги.

Нові умови навчання, тиск суспільства, страхи і тривога заважають дитині розуміти і вчитися як раніше. Отже, якщо помітили, що оцінки й успішність вашого сина / дочки погіршилася — НЕ СВАРІТЬ І НЕ ТИСНІТЬ, а навпаки, зверніть увагу на ситуацію. Адже це може бути однією з ознак стресу. Дитина потребує допомоги і відкритого діалогу з батьками.

Дітям складно. Якщо ми ще будемо стояти у них над душею, вимагаючи тільки позитивних оцінок, то це посилить їхню тривогу, погіршить стосунки з ними.

Зараз як ніколи вдалий час для перегляду і переосмислення своїх вимог стосовно дитини.

7. Мотивувати і помічати успіхи.

Не змушуємо дитину, а мотивуємо! Водночас не забуваємо відзначати її успіхи. Якщо порівнюємо, то тільки із самим собою. Навчайте дітей помічати хороше в обставинах, що склалися, розмовляйте, хваліть і підтримуйте.

Ось такі базові та найнеобхідніші правила, що допоможуть правильно організувати процес дистанційного навчання.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.