Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Інклюзивне навчання

Дата: 4 листопада 2021 о 17:51

Затверджено

Засідання педагогічної ради

Протокол № 7  від 31.08.2021

ІНДИВІДУАЛЬНА ПРОГРАМА РОЗВИТКУ

ШЕКЕЛЬ МАР’ЯНИ ВАСИЛІВНИ

1. Період виконання: 01.09.2021 р. – 02.06.2022р.

2. Загальні відомості про ученицю:

прізвище, ім’я, по батькові:   Шекель Маряна Василівна

дата народження: 09.08.2014р.

повне найменування загальноосвітнього навчального закладу, в якому навчається учень: опорний заклад Соснівський ліцей

рік навчання: 1-й, 1-Б клас

3. Відомості про особливості розвитку учениці (особливі освітні потреби, стан здоров’я, фізичний розвиток, мовленнєвий розвиток, когнітивну, емоційно-вольову сферу, навчальну діяльність)

Порядковий номер

Дата

Короткий зміст

Джерело інформації

1. Особливі освітні потреби

01.09.

2021 р.    

Навчання за  Освітньою програмою  початкової освіти (цикл І, 1-2 класи) опорного закладу Соснівський ліцей  (складеної на основі    Типової освітньої програми для ЗЗСО, розробленої під керівництвом Р.Б.Шияна та затвердженої Колегією Міністерства освіти і науки 22 лютого 2018 року) з урахуванням висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ від 05 серпня 2021 р.   № ІРЦ-85390/2021/261037; витяг з наказу від 01.09.2021 р. № 190-од « Про організацію інклюзивного навчання».

2. Стан здоров’я

01.09. 2021 р.    

Сенсомоторна аналія важкого ступеня

Витяг із заключення ЛКК КНП «Березнівський ЦПМД» від 18 серпня 2021 р.№443

3. Фізичний розвиток

01.09. 2021 р.    

Фізичний розвиток за антропометричними даними середній, пропорційний.  Дрібна моторика відповідає віку. Усі  активні та пасивні рухи в повному  обсязі, спостерігається сутулість при сидінні. Словесні інструкції дитина не виконує, всі рухи повторює за інструктором.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ від 05серпня 2021 р.  № ІРЦ-85390/2021/261037; витяг з наказу від 01.09.2021 р. № 190-од « Про організацію інклюзивного навчання».

4.Мовленнєвий розвиток

01.09. 2021 р.    

Дитина спілкується здебільшого  лепетним мовленням, окремими словами. Словниковий запас недостатній. У дитини фраза не сформована. Порушена вимова звуків. Недостатньо розвинені фонометичні процеси. Недорозвинена артикуляційна моторика.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ від 05 серпня 2021 р.  № ІРЦ-85390/2021/261037; витяг з наказу від 01.09.2021 р. № 190-од « Про організацію інклюзивного навчання».

5. Когнітивна, емоційно-вольова сфера

01.09. 2021 р.    

Загальний коефіцієнт рівня інтелектуального розвитку середній. Встановлює зорову контактність. Розуміє інструктивне мовлення частково. Потребує емоційної підтримки. Допомогу дорослого використовує продуктивно.

Інтерес до співпраці нестійкий, вибірковий, ситуативний. У контакт вступає  поступово, потребує стимулювання та заохочень до співпраці. Інструкцію виконує після додаткового пояснення та показу.

Навички самообслуговування оформлені частково.

Мовлення  сформовано недостатньо. Правильно виділяє зайвий предмет, але не може пояснити принцип групування.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ від 05 липня 2021 р.        № 85390/2021/261037; витяг з наказу від 01.09.2021 р. № 190-од « Про організацію інклюзивного навчання».

6. Емоційно-вольова сфера

01.09. 2021р.

Емоційний фон знижений. Позитивно ставиться до оточення, на ініціативу відповідає, але сама не проявляє. Переважають емоційні реакції у поведінці. Прояви волі залежать від ситуації, потребують підтримки з боку дорослого. Основне джерело емоційно-ігрова та навчальна діяльність. Недостатня сформованість мотиваційної сфери. Низька пізнавальна активність; швидко перенасичується інтелектуальною діяльністю; спокійна; радіє досягненню позитивних результатів. Недостатність самостійності. Наявні труднощі у виконанні складних завдань.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ від 05 липня 2021 р.        № 85390/2021/261037; витяг з наказу від 01.09.2021 р. № 190-од « Про організацію інклюзивного навчання».

6.Освітня діяльність

01.09. 2021 р.    

Проявляє  вибіркову цікавість до занять.

Розрізняє  кольори, називає основні. Виконує завдання з геометричними фігурами шляхом примірювання, продуктивних проб і помилок. Геометричні фігури розрізняє. Групує предмети за формою. Частково розуміє та сприймає завдання. Увага звертається на набільш яскраві предмети. Розв’язує наочно-образні завдання. Практичні дії нерішучі, стимульовані, але їм передують розумові. Знає назви предметів та показує їх: овочі, фрукти, тварини, одяг, частини тіла.

Знає пори року. Рахує на предметній основі, за кількістю не порівнює.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ від 05 липня 2021 р.        № 85390/2021/261037; витяг з наказу від 01.09.2021 р. № 190-од « Про організацію інклюзивного навчання».

4. Наявний рівень знань і вмінь учня

Потенційні можливості

Потреби

З української мови учениця добре називає букви А О У И Т К Є,  окремі звуки вимовляє не чітко (  [р], [щ], [ц] тощо). Не розрізняє поняття «звук» - «буква». Звуко-буквенний аналіз слів не робить (імітує відповіді інших учнів). При читанні називає букви, але  не поєднує їх у склади. Прочитані слова і речення не називає, зміст прочитаного не відтворює. За малюком називає предмети.

Читати по складах слова, речення;

- використовувати засвоєний словник у власному мовленні;

 - переказувати ( за допомогою вчителя) зміст прочитанного;

 - орієнтуватись у підручнику;

 - визначати місце звука в слові (на початку, в кінці).

  - застосовувати прийоми контролю та самоконтролю.

 

Учениця співвідносить друковану і рукописну букву. Пише прописні букви за зразком.

 Не розуміє доречності написання великої букви у словах.Пише швидко, але не завжди дотримується розліновки зошита. Пише склади за зразком. Букви, слова і речення під диктовку не пише (називає лише останній склад чи букву, яку чує).

Писати рядкові та прописні букви, дотримуючись правил правопису;

- списувати засвоєні складові структури, прочитані та проаналізовані слова, речення;

- писати букви, слова і речення під усну диктовку;

- правильно сидіти під час письма;

- орієнтуватись на сторінці зошита.

З математики рахує від 0 до 10 (може допускати  помилки), під диктовку числа записує з опорою на наочний зразок. Усні обчислення не здійснює. Вирази розв’язує за допомогою рахувальних паличок. При називанні наступного, попереднього та сусідів чисел користується числовим рядом із допомогою вчителя.

 Записи у зошиті неакуратні, потребує постійного нагадування правил запису у зошиті. Всі завдання виконує з допомогою вчителя.

Утворювати, читати, записувати, порівнювати числа;

- рахувати в межах 20;

- виконувати дії додавання та віднімання;

- вимірювати за допомогою лінійки довжину відрізка в сантиметрах, дециметрах, вміти будувати відрізок даної довжини;

- вимірювати величини довжини, маси, температури, часу, місткості (об’єму) за допомогою підручних засобів і вимірювальних приладів, оперувати  грошима. 

- досліджувати просторові відношення та геометричні фігури різних форм, конструювати площинні  та об’ємні  фігури з підручного матеріалу;

- з допомогою вчителя або самостійно розв’язувати задачі різних типів;

- оцінювати власні навчальні досягнення;

- співпрацювати та працювати у парі.

З інтегрованого курсу «Я досліджую світ» (природнича освітня галузь) називає основні поняття, аналізує предмети і явища лише при їх візуальному зразку. Знає назви окремих тварин, рослин, риб та середовище їх існування. З допомогою вчителя описує їх, порівнює та класифікує за певними ознаками.

 З інтегрованого курсу «Я досліджую світ» (соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь) називає основні поняття. У зошиті не орієнтується. Потребує допомоги вчителя. Пояснення вчителя не слухає. Знає, що для здоров’я потрібно правильно харчуватися, відпочивати, займатися спортом тощо. За допомогою малюнків відокремлює добрі та погані звички.

З  інтегрованого курсу «Я досліджую світ»  (громадянська та історична освітня галузь) описує себе та свій характер, розповідає про свої вподобання, співпрацює з іншими; розповідає про свою родину, однокласників, Батьківщину. Не знає  назви свого села, річки, країни.

Розвивати вміння працювати з підручником;                   - відповідати на поставлені вчителем питання;               - розвивати вміння слухати, розуміти пояснення вчителя з теми.

 -формувати екологічно й етично обґрунтовану поведінку у природі;

-залучати  до різних видів діяльності, формувати вміння  для створення виробу від творчого задуму до його втілення в готовий результат;

Формувати культуру  праці та побуту;                             - формувати  стійкі переконання щодо цінності життя, здоров’я і безпеки для себе і оточуючих.

Удосконалювати позитивнімоделі поведінки у громадських місцях та опановувати нові, пов’язані із діяльністю школяра;

-удосконалювати теоретичні знання та практичні навички.

З фізичної культури виконує комплекс ЗРВ, бере участь у командних іграх та забавах. В учениці порушена координація рухів. Вправи виконує не чітко. Не слухає пояснення вчителя про послідовність виконання завдань. Потребує візуального зразка виконання вправ. При роботі імітує дії інших учнів.

Дотримуватись правил безпеки, поведінки та гігієни при проведенні уроків фізичної культури ;

- сприймати звернене мовлення вчителя;

- виконувати вправи, задані вчителем;

- узгоджувати дихання з виконанням фізичної вправи;

- розрізняти основні просторові та часові характеристики рухової дії ;

- знати алгоритми виконання практичних дій (за допомогою вчителя);

- формувати стійку  мотивацію до занять фізичною культурою і спортом та життєво необхідних рухових умінь і навичок для збереження власного здоров’я, розширення функціональних можливостей організму.

З інтегрованого курсу «Я досліджую світ»(технологічна освітня галузь) знає назви та призначення  матеріалів, вміє користуватися ножицями. Не дотримується порядку на робочому місці при виконанні завднь. Не вміє економно використовувати матеріал.

 Просить допомоги вчителя при виготовленні виробу, потребує візуального зразка виконання завдання. Працює неакуратно. Після закінчення роботи прибирає своє робоче місце.

Правильно організовувати робоче місце;

- мати уявлення про застосування ручних технік обробки матеріалів (паперу, глини, пластиліну, солоного тіста, природного матеріалу, ниток);

- здійснювати технологічні операції у процесі власної предметно-практичної діяльності;

- використовувати техніко-технологічні навички у процесі виготовлення виробів декоративно-ужиткового мистецтва;

- дотримуватись правил безпечної роботи в класі;

- розуміти інструкції у процесі предметно-практичної діяльності;

- мати навички самообслуговування (санітарно-гігієнічні, догляд за взуттям, одягом, культура харчування,  тощо);

- працювати акуратно;

- формувати вміння ефективно використовувати природні матеріали з турботою про навколишнє середовище.

З образотворчого мистецтва теоретичним матеріалом не володіє. Не знає назви та призначення матеріалів і обладнання. Правила техніки безпеки при роботі виконує епізодично та частково. Не описує свої емоції від сприймання мистецьких творів та власної роботи. Не вміє здійснювати самооцінку своєї діяльності. Потребує візуального зразка виконання роботи. На уроці пояснення вчителя не слухає. На зауваження не реагує. Не сприймає критику. Малює охоче.

Засвоїти елементарні теоретичні знання з предмету;

-удосконалити практичні навички роботи,

розвиток загальних і спеціальних мистецьких здібностей;

- розвивати уміння інтерпретувати твори мистецтва, висловлювати враження та особистісне ставлення до них;

-засвоювати початкові знання про види мистецтва, особливості їхньої художньо-образної мови, зокрема у взаємозв’язках;

- формувати вміння презентувати й оцінювати власну творчість, плекати потребу у самовдосконаленні.

З музичного мистецтва не володіє теоретичним матеріалом. Разом з іншими учнями не виконує вокальні вправи. Твори мистецтва слухає, не описує свої враження від почутого. Не дотримується правил співу. Прослухану мелодію не характеризує за темпом і динамікою. Музичні твори виконує вибірково (слова вимовляє не чітко, не дотримується мелодії).  Не слухає теоретичний матеріал про музичну грамоту.

Висловлювати власне ставлення до змісту музичних творів (за допомогою вчителя);

-виразно виконувати музичні твори;

-називати і розуміти елементарні музичні поняття (з допомогою вчителя);

-дотримуватися правил співу і поведінки в процесі вивчення та колективного виконання пісень.

З англійської мови не розрізняє букви українського і англійського алфавіту Не засвоїла вивчені слова та конструкції. У зошиті не орієнтується. Написання букв неакуратне. На уроці говорить, пояснення вчителя не слухає, імітує відповіді інших учнів. Учениця розуміє прості команди, потребує постійної активізації та контролю.

Знати алфавіт та звуки англійської мови;

-здійснювати спілкування англійською мовою (вміти називати себе, запитувати інших про щось та давати відповідь на їх запитання);

-висловлювати свої думки, почуття та ставлення.

Дитині  надана можливість відвідувати індивідуальні заняття з української мови та математики

  5. Додаткові освітні та соціальні потреби учня (додаткова підтримка асистента вчителя,  супровід соціальним працівником, робота з вчителем- дефектологом, вчителем-логопедом тощо)

 Так (зазначити потреби) :додаткова підтримка асистента вчителя, робота з вчителем-логопедом, психологом, вчителем музики (ритміка).

6. Психолого-педагогічна допомога, що надається під час проведення  у позаурочний час корекційно-розвиткових занять

Найменування заняття

(психолого-педагогічні та корекційно-розвитокові послуги)

Фахівець, який проводить заняття

Місце проведення
заняття

Дата проведення  заняття

Періодичність

Лікувальна фізична культура ( заняття з вчителем –реабілітологом)              

Вчитель фізичної культури 

Спортивна зала

Вівторок

Четвер

2 год на тиждень

Корекція розвитку             (  заняття з практичним психологом)

Практичний психолог

Кабінет практичного психолога

Понеділок

Середа

2 год на тиждень

Корекція мовлення          ( заняття з вчителем-логопедом)

Вчитель-логопед

Кабінет вчителя-логопеда

Вівторок

Середа

Пятниця

3 години на тиждень

Логоритміка                       ( заняття з вчителем-логопедом)

Вчитель-логопед

Кабінет вчителя-логопеда

Понеділок

1 година на тиждень

7. Характеристика учня

Сфера розвитку

Стисла характеристика

Заплановані дії

Очікувані результати/уміння

Емоційно-вольова

Емоційний фон знижений.  Позитивно ставиться до оточення, на ініціативу відповідає, але сама не проявляє. Основне джерело емоцій- ігрова та навчальна діяльність. Недостатня сформованість і диференційованість мотиваційної сфери. Низька пізнавальна активність; швидко перенасичується інтелектуальною діяльністю, спокійна, радіє досягненню позитивних результатів. Недостатність самостійності. Наявні труднощі у виконанні складних завдань.

Розвиток емоційно-вольової сфери. Корекційні вправи. Вміти соціально адаптуватися. Підвищити впевненість у собі.

Уміння контролювати свої емоції. Формувати позитивну самооцінку. Вміти аналізувати свої та якості інших людей.

Фізична

 Фізичний розвиток за антропометричними даними середній, пропорційний. Дрібна моторика відповідає віку. Усі активні та пасивні рухи в повному обсязі. Спостерігається сутулість при сидінні. Словесні інструкції дитина не виконує, всі рухи повторює за інструктором.

Удосконалювати координацію рухів. Формувати необхідних в житті рухових умінь і навичок. Розвиток життєво важливих фізичних здібностей; проводити профілактику виникнення захворювань

Уміння виконувати необхідні рухові уміння і навички.

Когнітивна

 Загальний коефіцієнт рівня інтелектуального розвитку середній. Встановлює зорову контактність. Розуміє інструктивне мовлення частково. Проявляє вибіркову зацікавленість до занять. Розрізняє кольори, називає основні. Виконує завдання з геометричними фігурами шляхом примірювання. Геометричні фігури розрізняє. Групує предмети за формою. Частково розуміє та сприймає завдання. Увага привертається більше яскравими предметами.

 Розвиток уваги, пам’яті, уяви, операцій мислення. Вдосконалювати спостереження. Розвивати сприймання простору і часу; тексту, картин, музики.

Порівнювати предмети між собою, знаходити спільне та відмінне; класифікувати предмети. Розуміти та розповідати про послідовність зображених подій

Мовленнєва

Кількісна та якісна характеристика словника не відповідає віку, пасивний словник вище активного. Порушена звуковимова, складова структура слова, фонематичний аналіз і синтез, граматична будова мовлення.

  Мовлення сформовано недостатньо.

Розвиток фонематичних процесів.

Вправи на дихання.

Розвиток голосу.

Артикуляційна гімнастика.

Подолання порушень групи свистячих, шиплячих,           сонорних.

Уточнення вимови дзвінких.

Автоматизація твердих, м’яких, дзвінких, глухих, приголосних.

Розвиток зв’язного мовлення.

Володіти навичками фонематичного аналізу, синтезу, сприймання і відтворення звукових образів звуків, слів. Виконувати навчальні та ігрові дії відповідно до прослуханої інструкції.

Розрізняти на слух мовні одиниці: звуки, склади, слова, словосполучення. Володіти навичками правильної вимови звуків.

Володіти і правильно використовувати граматичні форми слів та словотворчі моделі в словосполученнях і реченнях.

Вміти правильно вимовляти всі звуки рідної мови. Розвивати дрібну моторику, вміння ставити питання  та відповідати на них.

Соціальна

Практичні навички соціальної поведінки у стадії формування.

Навички самообслуговування сформовані частково.Самостійно одягається, але не завжди може застібнути ґудзики, завязати шнурки.

 

Заняття спрямовані на адаптацію дитини до соціального середовища.

Адаптація дитини до соціального середовища, вміння жити в класному колективі.

8. Навчальні предмети (у разі, коли потенційні можливості учня не дають змоги засвоїти навчальну програму, що призводить до необхідності розроблення адаптованої або модифікованої програми)

Поряд-
ковий
номер

Навчальний предмет

1.

Українська мова

 

2.

Математика

 

3.

 Я досліджую світ (мовно-літературна освітня галузь)

 

4.

Я досліджую світ (математична освітня галузь)

 

5.

Я досліджую світ (природнича  освітня галузь)

 

6.

Я досліджую світ (соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь)

 

7.

Я досліджую світ (громадянська та історична освітня галузь)

 

8.

Я досліджую світ (технологічна освітня галузь)

 

9.

Музичне мистецтво

 

10.

Образотворче мистецтво

 

11.

Англійська мова

 

12.

Фізична культура

 

13.

Індивідульні заняття з укр.мови, математики

 

Звільнення від вивчення окремих навчальних предметів

 Так (зазначити предмет (предмети)) ______________

 Ні

9. Адаптація (необхідне підкреслити)

Пристосування середовища: доступність, інтенсивність освітлення, зменшення рівня шуму в класі, приміщення для усамітнення, інше _________________________________________________________________

Психолого-педагогічна адаптація: збільшення часу на виконання завдань, чергування видів діяльності, виконання завдань за зразком, вид та частота релаксації, використання засобів концентрації уваги, інше _________________________________________________________________

Адаптація навчального матеріалу: адаптація навчальних посібників, наочних матеріалів, картки-підказки, використання друкованих текстів з різним розміром шрифтів, інше ______________________________________

Необхідне спеціальне обладнання

 Так (зазначити обладнання) ____________________________-

 Ні

10. Індивідуальний навчальний план  та індивідуальна освітня програма.

Індивідуальний навчальний план та індивідуальна навчальна програма розробляються відповідно до особливостей інтелектуального розвитку учениці.

Навчальний план визначає перелік предметів та кількість годин для їх вивчення відповідно до освітньої програми навчального закладу.

Навчальний предмет _Українська мова

Цілі навчання

Зміст

Педагогічні технології, спрямовані на досягнення мети

Оцінювання знань,
які засвоїв учень
за рік/півріччя

 

Сприймати усну інформацію, перепитувати.

Відтворювати основний зміст усного повідомлення.

Передавати інформацію іншим особам.

Висловлювати своє ставлення до почутого.

Розповідати про власні відчуття та емоції від прослуханого.

Обирати книжку для читання.

Розповідати про свої власні почуття та емоції від прочитаного тексту.

На основі тексту малювати/добирати ілюстрації.

Писати рукописними буквами, злито, розбірливо; створювати невеликі та нескладні за змістом висловлювання, записувати їх; правильно записувати слова, які пишуться так, як вимовляються.

Перевіряти написане, виявляти і виправляти недоліки письма самостійно чи за допомогою вчителя.

 

Обговорювати зміст і форму простого медіа тексту.

Висловлювати думки щодо простого медіа тексту.

.

Спостерігати за мовними одиницями та явищами, відкривати деякі закономірності співвідношення звуків і букв, значення слів, їх граматичної форми та ролі в реченні; спостерігати за власним мовленням та мовленням інших осіб, удосконалювати власне мовлення за допомогою інших осіб.

Відтворювати емоції літературних персонажів під час інсценізації.

Приймати участь у простих театралізованих виставах.

Змістова лінія «Взаємодіємо усно»

Змістова лінія «Читаємо»

Змістова лінія «Взаємодіємо письмово»

Змістова лінія «Досліджуємо медіа»

Змістова лінія «Досліджуємо мовлення»

Змістова лінія «Театралізуємо»

Диференційова-

на технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія. Ігрові технології навчання.

Навчальний предмет Математика

 - Лічити об’єкти, позначати числом результат лічби; порівнювати числа в межах ста та упорядковувати їх.

 - Визначати істотні, спільні і відмінні ознаки об’єктів навколишнього світу; порівнювати, об’єднувати  у групу і розподіляти на групи за спільною ознакою (кольором, розміром, формою).

 - Обчислювати суму, різницю  зручним для себе способом у межах 10.

 - Встановлювати залежність між компонентами і результатом арифметичної дії (додавання і віднімання).

 - Перевіряти правильність результату арифметичної дії; виявляти та виправляти помилки.

 

- Вимірювати величини (маса, довжина, температура, час, вартість)  за допомогою підручних засобів і вимірювальних приладів.

 - Знати одиниці вимірювання величин.

Змістова лінія «Лічба»

Змістова лінія «Числа. Дії з числами»

Змістова лінія «Вимірювання величин»

Диференційова-

на технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Ігрові технології навчання.

 - Орієнтуватися на площині і в просторі; описувати або зображати схематично розміщення, напрямок і рух об’єктів;

 - знати геометричні фігури (трикутник, чотирикутник, квадрат, точка, ламана, пряма, крива коло) та їх ознаки.

 - Креслити та моделювати знайомі геометричні фігури.

 

- Збирати та порівнювати дані.

 - Виконувати прості завдання на основі зібраних даних.

Змістова лінія «Просторові відношення. Геометричні фігури»

Змістова лінія «Робота з даними»

Інтегрований кус «Я досліджую світ»

Природнича освітня галузь

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Ігрові технології навчання.

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Ігрові технології навчання.

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Ігрові технології навчання.

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Ігрові технології навчання.

Визначати, що вона хотіла б дослідити                               дослідити та які органи чуття для цього

та які органи чуття для цього потрібно.

Досліджувати обрані природні явища та об’єкти та описувати (усно) те, про що дізнався.

Зображувати інформацію про навколишній світ у вигляді малюнка.

Знаходити спільні і відмінні ознаки об’єктів; групувати об’єкти навколишнього світу за однією або кількома ознаками.

Визначати і описувати місце свого проживання та Україну.

Дбати про чистоту навколишнього світу, доглядати за рослинами і тваринами.

Знати про призначення грунту, води, повітря, Сонця.

Вміти описувати особливості дня і ночі, різних пір року.

 

Наводити приклади використання винаходів людства в побуті.

Змістова лінія «Я пізнаю природу»

Змістова лінія «Я у природі»

Змістова лінія «Я в рукотворному світі»

Соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь

Розпізнавати та описувати небезпеку вдома, у школі та в навколишньому світі.

Називати служби, до яких варто звертатися при небезпеці.

Знати правила безпечної поведінки вдома, в школі, на дорозі, на подвір’ї тощо.

Визначати здорові та шкідливі звички;

Знати і застосовувати правила особистої гігієни.

Знати і застосовувати правила здорового харчування.

Знати і дотримуватися свого режиму дня.

Розпізнавати, що приносить задоволення та користь.

Вирішувати як діяти у повсякденних ситуаціях без загрози для життя і здоров’я.

Розуміти важливість навчання у школі.

Знати як впорядковувати робоче місце школяра.

Знати і застосовувати правила етичної поведінки з іншими людьми.

Змістова лінія «Безпека»

Змістова лінія «Здоров’я»

Змістова лінія «Добробут»

Громадянська та історична освітня галузь

Описувати себе, свій характер, захоплення, якими вирізняється від інших осіб.

Встановлювати послідовність подій (раніше/пізніше, до/після, давно/ недавно).

Розповідати про себе, свою родину та інших осіб.

 

Висловлювати свої вподобання.

Вміти співпрацювати з іншими.

Пояснювати і виконувати свої обов’язки в сім’ї,  школі. Дотримуватися правил поведінки.

Розповідати про свою родину, однокласників, Україну.

Розрізняє теперішнє, минуле і майбутнє (було — є — буде).

Пояснювати, чому природа важлива для людини і що вона дає.

Знати і вміти розповідати про визначні пам’ятки своєї місцевості.

Розповідати про свої успіхи, успіхи класу, своєї родини.

Розповідати про свої проблеми, обирати варіанти їх розв’язання.

Долучатися до корисних справ у родині, класі, школі.

 

Розповідати про Україну як про свою Батьківщину, розпізнавати державні символи України, шанобливо ставитися до них.

Технологічна галузь

 

За допомогою дорослих або самостійно добирати конструкційні матеріали та технології для виготовлення виробу.

За допомогою дорослих або самостійно планувати власну діяльність з виготовлення виробу, прогнозувати кінцевий результат.

Виготовляти та оздоблювати виріб за допомогою дорослих.

Виконувати прості технологічні операції.

 

Читати та аналізувати графічні зображення за допомогою дорослих та використовує їх у процесі роботи.

Дотримуватися безпечних прийомів праці під час використання інструментів та пристосувань.

Намагатися ощадно використовувати матеріали.

Оцінювати та представляти результати власної або колективної діяльності за допомогою дорослих.

 

Спостерігати за процесом виготовлення виробу народними майстрами;

створювати виріб за допомогою дорослих або самостійно згідно із зразком чи власним задумом.

Виконувати практичні завдання в побуті.

Організовувати робоче місце за допомогою дорослих.

За допомогою дорослих планувати дії та виконувати їх у власному побуті.

Змістова лінія

«Я – Людина»

Змістова лінія

«Я серед людей»

Змістова лінія «Моя культурна спадщина»

Змістова лінія «Моя шкільна та місцева громади»

Змістова лінія

«Ми – громадяни України. Ми – європейці»

Змістова лінія

«Технічна творчість та техніки»

Змістова лінія «Світ технологій»

Змістова лінія «Світ ремесел»

Змістова лінія «Побут»

Навчальний предмет Образотворче мистецтво

Виконувати прості площинні живописні та графічні зображення.

Утворювати з основних кольорів – похідні.

Користуватися художніми засобами та матеріалами, палітрою, пензлями, стеками, ножицями тощо.

Дотримуватися правил техніки безпеки.

Описувати свої емоції від сприймання мистецьких творів.

Обирати вид художньої творчості за своїми вподобаннями.

 

Сприймати твір мистецтва та висловлювати свої враження. Розрізняти види мистецтва (музичне, образотворче, театральне, танцювальне).

Розпізнавати прості художні матеріали, якими виконана учнівська творча робота (кольорові олівці, фломастери, акварель, гуаш, пластилін тощо).

Визначати гаму (тепла, холодна, мішана) творів мистецтва.

Розрізняти види театру (ляльковий, музичний, драматичний) та кінематографу (кінофільм, мультфільм).

 

Описувати, що вдалося чи не вдалося втілити.

Презентувати результати власної творчості.

Вербально описувати свій творчий задум.

Ділитися враженнями від творів різних видів мистецтва.

Змістова лінія «Художньо-практична діяльність»

Змістова лінія «Сприймання та інтерпретація мистецтва»

Змістова лінія «Комунікація через мистецтво»

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Ігрові технології навчання.

Навчальний предмет Музичне мистецтво

Співати вокальні вправи, дитячі пісні у відповідному настрої, характері, темпі, динаміці.

Дотримуватися правил співу.

Виконувати елементарні танцювальні рухи під музику.

Сприймати твір мистецтва та висловлювати  свої враження.

Характеризувати мелодію.

Визначати темп (повільно, помірно, швидко), динаміку (гучно, тихо).

Презентувати результати власної творчості (співати пісні, виконувати танцювальні рухи).

Брати участь у колективному виконанні творчого задуму – у народних святах та обрядах, концертах тощо.

Дотримуватися правил взаємодії і творчої співпраці.

Змістова лінія «Художньо-практична діяльність»

Змістова лінія «Сприймання та інтерпретація мистецтва»

Змістова лінія «Комунікація через мистецтво»

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Навчальний предмет Фізична культура

 Виконувати комплекси загальнорозвивальних та спеціальних вправ за показом учителя.

Виконувати вправи на пересування (ходьба, біг, стрибки, лазіння,  ковзання), виконувати вправи з предметами та без них (за наявності відповідних умов).

Виконувати комплекси фізичних вправ ранкової гігієнічної гімнастики, фізкультурної хвилинки і фізкультурної паузи.

  

Виконувати рухові дії під час рухливих ігор під керівництвом вчителя.

Виконувати різні ролі під час рухливих ігор, забав, обрядів та інших форм рухової діяльності.

Дотримуватися правил безпеки особисто та під час спільної з друзями рухової діяльності.

 

Контролювати своє самопочуття за підтримки дорослих у закладі загальної середньої освіти і поза його межами.

Пояснювати значення фізичних вправ для здоров’я людини.

Обирати за допомогою вчителя та виконувати вправи/ігри і елементи різних видів спорту для розвитку фізичних якостей.

Змістова лінія «Базова рухова активність»

Змістова лінія «Ігрова та змагальна діяльність учнів»

Змістова лінія «Турбота про стан здоров’я та безпеку»

Диференційова-

на технологія навчання.

Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Навчальний предмет Англійська мова

Розуміти короткі, прості запитання, твердження, прохання/вказівки та реагувати на них.

Розпізнавати знайомі слова і фрази під час сприймання усної інформації.

 

Розпізнавати знайомі слова з опорою на наочність.

 

Запитувати та повідомляти інформацію про себе та повсякденні справи, вживаючи короткі сталі вирази та використовувати за потребою жести .

 

Дитина за бажанням може відвідувати індивідуальні заняття з української мови та математики.

Змістова лінія «Сприймання на слух»

Змістова лінія «Зорове сприймання»

Змістова лінія «Усна взаємодія»

Змістова лінія «Усна взаємодія»

Диференційова-

на технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Лікувальна фізична культура ( заняття з вчителем-реабілітологом)

Виконувати організуючі вправи,

ходьбу, вправи з малим м’ячем,

стрибки.

Брати участь у рухових іграх.

Школа культури рухів із елементами гімнастики.

Школа пересувань.

Школа м’яча.

Школа стрибків.

Школа активного відпочинку.

Диференційова-

на технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія

Ігрові технології навчання.

Корекція розвитку ( заняття  з практичним психологом)

 

Вчити контролювати емоції.

Формувати узагальнення способів мисленнєвої діяльності.

Розвивати індивідуальну свідомість.

Вправи спрямовані на реалізацію вимог, передбачених освітньою галуззю «Корекційно-розвиткові заняття».

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія

Ігрові технології навчання.

Корекція мовлення ( заняття з вчителем-логопедом)

Вчити спілкуватися реченнями.

Збагачувати словниковий запас. Працювати над розвитком фонематичних процесів та артикуляційної моторики.

Вправи спрямовані на розвиток мовлення.

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія

Ігрові технології навчання.

Логоритміка ( заняття з вчителем-логопедом)

Навчати виконувати вправи, завдання,  що поєднують у собі музику і рухи, музику і слово, музику, слово і рухи.

Вправи, завдання, ігри, що поєднують у собі музику і рухи, музику і слово, музику, слово і рухи, які  направлені на вирішення корекційних, освітніх та оздоровчих задач.

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія

Ігрові технології навчання.

11. Джерела інформації в процесі розроблення індивідуальної програми розвитку:

висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини

батьки/опікуни

 учень

  • психологічна характеристика
  • педагогічна характеристика

 інші _______________________________________________________

12. Члени групи з розроблення індивідуальної програми розвитку

Прізвище, ім’я,
по батькові

Найменування посади

Веремчук Л.В.                                                         

Директор

Дячишина Л.Є.

Заступник директора з навчально-виховної роботи

Шекель Г.З.

Мати

Скребцова Н.О.

Класний керівник

Пугач М.В.

Асистент вчителя

Гурін Н.П.

Практичний психолог

Дячук І.Р.

Вчитель фізичної культури

Костюшок Л.П.

Вчитель початкових класів

Рудик А.В.

Вчитель англійської мови

13. Узгодження індивідуальної програми розвитку з:

Батьками/законними представниками:

прізвище, ім’я, по батькові батьків/законних представників

Шекель Галина Зіновіївна

підпис ______________________ дата ___________________________

14. План консультування батьків/законних представників у процесі розроблення/виконання індивідуальної програми розвитку

Дата

Мета

Відповідальні особи

26.08.2021

Організація роботи в інклюзивному класі

Веремчук Л.В. – директор опорного закладу

27.08.2021

Уточнення даних про особливості розвитку дитини (особливі освітні потреби, стан здоров’я, фізичний і мовленнєвий розвиток, когнітивну, емоційно-вольову сферу, навчальну діяльність )

Дирекція  опорного закладу

31.08.2021

Ознайомлення з індивідуальним навчальним планом на 2021-2022н.р. та розкладом занять в 1-Б класі.

Дирекція закладу,

 Пугач М.В. – асистент   

 Вчителя

01.09.2021

Ознайомлення з навчальними програмами та підручниками, рекомендованими МОН України для використання в ЗНЗ

  Пугач М.В. – асистент  

  вчителя

 Вересень 2021

 Червень 2022

Організація і проведення корекційно-розвиткових занять.

  Вчителі -предметники

01.09.2021

З’ясування потреби пристосування середовища, психолого-педагогічної адаптації, адаптації навчального матеріалу.

Дирекція закладу,

 Пугач М.В. – асистент  

 вчителя

01.09.2021

Складання  навчального плану з української мови, математики, інтегрованого курсу «Я досліджую світ».

  Скребцова Н.О. – класний    

   керівник

01.09.2021

Складання навчального плану з музичного мистецтва та образотворчого мистецтва

  Костюшок Л.П. – вчитель  початкових класів

01.09.2021

Складання  навчального плану з фізичної культури

  Дячкк І.Р. – вчитель фізичної культури

01.09.2021

Складання  навчального плану з англійської мови

 Рудик А.В. – вчитель англійської мови

Протягом навчального року

Участь в позакласній і позаурочній роботі

Дячишина Л.Є.,                 

 Бурченя М.П. - заступники директора з навчально-виховної роботи,

 Скребцова Н.О. – класний керівник

 Пугач М.В. – асистент вчителя

Протягом навчального року

Консультування батьків про навчальні досягнення учениці

 Скребцова Н.О. – класний керівник

 Пугач М.В. – асистент вчителя

Вчителі-предметники

15. Моніторинг стану розвитку учня та його навчальних досягнень

Сфери розвитку/ навчальні предмети

Строк проведення моніторингу

Протягом першого семестру навчального року

Після закінчення першого семестру навчального року

Протягом другого семестру навчального року

Після закінчення навчального року

Українська мова та літературне читання

Математика

 Я досліджую світ (мовно-літературна освітня галузь)

Я досліджую світ (математична освітня галузь)

Я досліджую світ (природнича  освітня галузь)

Я досліджую світ (соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь)

Я досліджую світ (громадянська та історична освітня галузь)

 Я досліджую світ (технологічна освітня галузь)

Музичне мистецтво

Образотворче мистецтво

Англійська мова

Фізична культура

Індивідульні заняття з укр.мови, математики

Директор опорного закладу

Соснівський ліцей

Людмила ВЕРЕМЧУК

31 серпня 2021

СХВАЛЕНО                                                              ЗАТВЕРДЖУЮ

на засіданні педагогічної ради                                Директор опорного закладу

опорного закладу                                                      Соснівський ліцей

Соснівський ліцей                                                    ______________      Л.В.ВЕРЕМЧУК                                                 

Протокол №7 від 31.08. 2021 р.                              31 серпня  2021 р.

         

 Індивідуальна освітня програма початкової освіти

для дітей із тяжкими порушеннями мовлення

для навчання Шекель Маряни Василівни, учениці 1-Б класу
опорного закладу Соснівський ліцей

Загальні положення

      Індивідуальна освітня програма І ступеня  для дітей із тяжкими порушеннями мовлення   для навчання Шекель Мар’яни Василівни, учениці 1-Б класу опорного закладу Соснівський ліцей (далі – ІОП ( 1 клас) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти», наказу МОНУ від 08.06.2018 року №609 «Про затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами».

     ІОП (1 клас) визначає:

- загальний обсяг навчального навантаження, який поданий в рамках робочого навчального плану, опорного закладу Соснівський ліцей на 2021-2022 навчальний рік (додаток № 1).

- перелік корекційно-розвиткових програм для дітей із тяжкими порушеннями  мовлення,  які мають гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» та розміщені на офіційному веб-сайті МОН;

- рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти.

  

     Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у робочому навчальному плані.

Передбачено психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги:

- лікувальна фізична культура ( заняття з вчителем –реабілітологом) – 2 години/тиждень;

- корекція розвитку( занятя з практичним психологом) – 2 години/тиждень;

- логоритміка ( заняття з вчителем – логопедом) – 1 година/тиждень;

- корекція мовлення ( заняття з вчителем-логопедом) -3 години/тиждень. 

     Корекційно-розвиткові заняття спрямовані на вирішення завдань, зумовлених особливостями психофізичного розвитку учня, а саме:

- розвиток  мовлення, пізнавальної діяльності, психофізичний, соціально-комунікативний розвиток дитини з особливими потребами;

- розвиток навичок саморегуляції та саморозвитку дитини шляхом взаємодії з навколишнім середовищем з урахуванням наявних знань, умінь і навичок комунікативної діяльності і творчості;

- формування компенсаційних способів діяльності як важливої умови підготовки дитини з особливими освітніми потребами до навчання у закладі освіти;

- створення умов для соціальної реабілітації та інтеграції дитини з особливими освітніми потребами, розвиток її самостійності та життєво важливих компетенцій.

     Зміст корекційно-розвиткової роботи визначається з урахуванням особливостей розвитку дитини із тяжкими порушеннями мовлення, мети, завдань та напрямів такої роботи.

     Мета. Формування пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери, позитивних характеристик особистості, мовлення, психомоторного розвитку.

     Основними завданнями корекційно-розвиткових занять є:

1. Цілеспрямоване формування пізнавальної діяльності:

- розвиток сенсорно-перцептивної діяльності та формування еталонних уявлень;                                    - формування мисленнєвої діяльності у взаємозв’язку з мовленнєвим розвитком; - розвиток розумових здібностей шляхом опанування дій заміщення та наочного моделювання в різних видах діяльності (навчальна, предметно-практична); розвиток творчих здібностей.

2. Формування навчальної та предметно-практичної діяльності (мотиваційного, орієнтовно-операційного і регуляційного компонентів):

- цілеспрямоване формування навчальної діяльності: вміння програмувати, контролювати, регулювати й оцінювати результати виконання завдань; всебічний розвиток предметно-практичної діяльності.

3. Корекційний розвиток емоційно-вольової сфери:

- формування здатності до вольових зусиль, довільної регуляції поведінки; подолання вже сформованих негативних якостей особистості;

- попередження й усунення афективних, негативних відхилень у поведінці.

4. Розвиток мовлення:

- розвиток усного мовлення шляхом корекції порушень звуковимови, одночасно з формуванням фонематичних процесів;

- розвиток лексики й граматичного ладу мовлення;

- розширення активного та пасивного словникового запасу, уявлень про довкілля у процесі мовленнєвої й пізнавальної діяльності;

- формування управління й узгодження слів у реченні, зв'язного мовлення;

- ініціація контакту, взаємодія та підтримування спілкування з дорослими та однолітками;

- формування писемного мовлення у процесі розвитку фонематичного, складового аналізу й синтезу;

- становлення синтетичних прийомів поскладового читання;

- формування мотивації оволодіння графічним зображенням букв й розвиток смислового програмування письмового висловлювання;

- формування мовних операцій.

5. Розвиток психомоторики:

-  формування рухових вмінь та навичок;

- розвиток координації рухів, спритності, сили, витривалості;

- розвиток відчуття ритму;

- розвиток правильної постави, ходи, грації, рухів;

- розвиток загальної та дрібної моторики;

- розвиток моторних функцій і дихання.

Основні напрями корекційно-розвиткової роботи: фізична культура, корекція розвитку.

     Корекційно-розвиткові заняття проводять спеціалісти навчального закладу: вчитель фізичної культури, практичний психолог.

     Повноцінність початкової освіти забезпечується через реалізацію інваріантної, варіативної частин навчального плану та корекційно-розвиткових занять, які обов’язково фінансуються із відповідного бюджету.

     Години корекційно-розвиткових занять не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учня.

     Навчальний план зорієнтований на роботу початкової школи за 5-денним навчальними тижнем.

  

. Структуру навчального року, графік шкільних канікул визначає  навчальний заклад відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

     Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учня. До ключових компетентностей належать:

- володіння державною мовою, що передбачає уміння (самостійно або за допомогою) усно і письмово висловлювати свої думки, почуття, пояснювати факти, а також любов до читання, відчуття краси слова, усвідомлення ролі мови, вживати українську мову як рідну в різних життєвих ситуаціях;

- здатність спілкуватися рідною та іноземними мовами, що передбачає використання рідної мови в різних комунікативних ситуаціях, зокрема у побуті, освітньому процесі, культурному житті громади, можливість розуміти прості висловлювання іноземною мовою, спілкуватися нею у відповідних ситуаціях, оволодіння навичками міжкультурного спілкування;

- математична компетентність, що передбачає виявлення простих математичних залежностей у навколишньому світі, моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань, усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

- компетентності в галузі природничих наук, техніки і технологій, що передбачають формування допитливості, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї, самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати, формулювати припущення і робити висновки на основі проведених дослідів, пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження;

- інноваційність, що передбачає відкритість до нових ідей, ініціювання змін у близькому середовищі (клас, школа, громада тощо), формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу, який забезпечує подальшу здатність успішно навчатися, проводити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти;

- екологічна компетентність, що передбачає усвідомлення основи екологічного природокористування, дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадного використання природних ресурсів, розуміючи важливість збереження природи для сталого розвитку суспільства;

- інформаційно-комунікаційна компетентність, що передбачає опанування основою цифрової грамотності для розвитку і спілкування, здатність безпечного та етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні та інших життєвих ситуацій;

- навчання впродовж життя, що передбачає опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання, організацію власного навчального середовища, отримання нової інформації з метою застосування її для оцінювання навчальних потреб, визначення власних навчальних цілей та способів їх досягнення, навчання працювати самостійно і в групі;

- громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, усвідомленням рівних прав і можливостей, що передбачають співпрацю з іншими особами для досягнення спільної мети, активність у житті класу і школи, повагу до прав інших осіб, уміння діяти в конфліктних ситуаціях, пов’язаних з різними проявами дискримінації, цінувати культурне розмаїття різних народів та ідентифікацію себе як громадянина України, дбайливе ставлення до власного здоров’я і збереження здоров’я інших людей, дотримання здорового способу життя;

- культурна компетентність, що передбачає залучення до різних видів мистецької творчості (образотворче, музичне та інші види мистецтв) шляхом розкриття і розвитку природних здібностей, творчого вираження особистості;

- підприємливість та фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, готовність брати відповідальність за власні рішення, вміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей, усвідомлення етичних цінностей ефективної співпраці, готовність до втілення в життя ініційованих ідей, прийняття власних рішень.

         Необхідною умовою формування компетентностей є  діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення дитини до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість.

     Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учениці до навчання, дитина набуває досвіду застосування знань на практиці.

     Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку, екскурсії, віртуальні подорожі, спектаклі, які вчитель організує у межах уроку або в позаурочний час.

     Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

     Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

     Система внутрішнього забезпечення якості освіти складається з наступних компонентів:

- кадрове забезпечення освітньої діяльності. Вводиться  ставка посадового окладу асистента вчителя, який організовує педагогічний супровід учениці під час освітнього процесу;

- навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності;

- матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності;

- якість проведення навчальних занять;

- моніторинг досягнення ученицею результатів навчання (компетентностей).

     Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

- оновлення методичної бази освітньої діяльності;

- контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учениці, розробка рекомендацій щодо їх покращення;

- моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища навчального закладу;

- створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.

  ІОП (1 клас) має передбачати досягнення здобувачем освіти результатів навчання (компетентностей), визначених Державним стандартом.

     ІОП (1 клас) сформована на основі Типової освітньої програми, не потребує окремого затвердження центральним органом забезпечення якості освіти. Її схвалює педагогічна рада закладу освіти та затверджує його директор.

     ІОП (1 клас) оприлюднюються на веб-сайті навчального закладу.

     На основі індивідуальної освітньої програми  навчальний заклад складає при потребі та затверджує індивідуальний навчальний план, що конкретизує організацію освітнього процесу.

Затверджено

Засідання педагогічної ради

Протокол № 7    від 31.08.2021

ІНДИВІДУАЛЬНА ПРОГРАМА РОЗВИТКУ

ЗАЛЕВСЬКОГО ДЕНИСА ПАВЛОВИЧА

1. Період виконання: 01.09.2021 р. – 02.06.2022р.

2. Загальні відомості про учня:

прізвище, ім’я, по батькові:   Залевський Денис Павлович

дата народження: 09.08.2014р.

повне найменування загальноосвітнього навчального закладу, в якому навчається учень: опорний заклад Соснівський ліцей

рік навчання: 5-А клас

3. Відомості про особливості розвитку учня (особливі освітні потреби, стан здоров’я, фізичний розвиток, мовленнєвий розвиток, когнітивну, емоційно-вольову сферу, навчальну діяльність)

Порядковий номер

Дата

Короткий зміст

Джерело інформації

1. Особливі освітні потреби

01.09.2021 р.    

Навчання за  Освітньою програмою  базової середньої освіти  опорного закладу Соснівський ліцей Рівненського району Рівненської області з урахуванням висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ від 09 серпня 2021 р.        № ІРЦ-85390/2020/160589; витяг з наказу від 01.09.2021 р. № 190-од « Про організацію інклюзивного навчання».

2. Стан здоров’я

01.09.2021 р.    

Вроджена двобічна клешоногість із стійким значним обмеженням можливостей самообслуговування та пересування. Затримка психомовного розвитку.

Витяг із заключення ЛКК КНП «Березнівський ЦПМД» від 17 серпня 2021 року № 439

3. Фізичний розвиток

01.09.2021 р.    

Фізичний розвиток за ростом, массою та обводом грудної клітки-низький.Рівень біологічного розвитку не відповідає календарному віку.Координація порушена, що проявляється у незграбній моториці. Ведуча рука ліва. Низький рівень витривалості, працездатності, підвищена втомлюваність. Навички самообслуговуання сформовані посередньо.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ від 09 серпня 2021р.        № ІРЦ-85390/2020/160589; витяг з наказу від 01.09.2021 р. № 190-од « Про організацію інклюзивного навчання».

4.Мовленнєвий розвиток

01.09.2021 р.    

Мовлення фразове. Словниковий запас у межах вікової норми. Правильно вимовляє всі звуки та звукосполучення.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ від 09 серпня 2021 р.        № ІРЦ-85390/2020/160589; витяг з наказу від 01.09.2021 р. № 190-од « Про організацію інклюзивного навчання».

5. Когнітивна

сфера

01.09.2021 р.    

Пізнавальний інтерес присутній, проте більше спостерігається у тих сферах, які знайомі й зрозумілі. У роботі потребує постійного схвалення та спонуки, повільно включається в роботу, допомогу використовує частково. Загальний коефіцієнт інтелекту низький, що вказує на низький рівень когнітивної діяльності, цілісність сприйняття недостатня, уповільнені процеси переробки інформації.

Підвищена стомлюваність-швидко втомлюється, стає дратівливим, відмовляється від роботи, присутні прояви імпульсивності та протестні форми поведінки.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ від 09 серпня 2021 р.        № ІРЦ-85390/2020/160589; витяг з наказу від 01.09.2021 р. № 190-од « Про організацію інклюзивного навчання».

6. Емоційно-вольова сфера

01.09.2021р.

Дружелюбний. Схильний до фрустрації, може замкнутися в собі. Бачить та розуміє все, що відбувається навколо.Розрізняє радість, веселощі та смуток, здивування, стах та злість. Поведінка адекватна в різних ситуаціях.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ від 09 серпня 2021 р.        № ІРЦ-85390/2020/160589; витяг з наказу від 01.09.2021 р. № 190-од « Про організацію інклюзивного навчання».

7.Освітня діяльність

01.09.2021 р.    

У процесі навчання потребує допомоги та мотивування. На контакт з дорослим іде із задоволенням. Дитина активна, відкрита до спілкування.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини  ІРЦ від 09 серпня 2021 р.        № ІРЦ-85390/2020/160589; витяг з наказу від 01.09.2021 р. № 190-од « Про організацію інклюзивного навчання».

4. Наявний рівень знань і вмінь учня

Потенційні можливості

Потреби

З української мови учень знає не всі букви.

Уміє писати окремі друковані літери. Виокремлює характерні риси свого мовлення (окремі улюблені слова, фрази).

Підтримує бесіду під час діалогу.

Уважно сприймає на слух інформацію, яка подобається.

 

Розвивати дрібну моторику рук;

-знати літери, уміти знаходити їх на клавіатурі і називати, а також поєднувати з іншими у склади;

-навчитися правильно тримати ручку;

-обводити писані літери;

-навчитися писати рукописні букви;

-створювати невеликі висловлення на добре відому тему;

-навчитися списувати.

З української літератури знає не всі букви.

Не вміє читати, поєднувати літери у  склади.

Окремі звуки вимовляє нечітко.

Емоційно сприймає інформацію, яка сподобалася.

Уміє розповідати про себе, свого улюбленого товариша, про свою сім’ю.

Запам’ятовує окремі фрагменти твору, але й швидко забуває.

Уміє підтримувати бесіду під час діалогу.

Словниковий запас малий.

Вивчити літери;

-уміти знаходити їх на клавіатурі і називати, а також поєднувати з іншими у склади і читати;

-читати слова по складах;

-знайомитися з новими словами і запам’ятовувати їх;

-описувати свої емоції, пережиті під час прослуховування твору;

- ставити запитання за змістом (до вчителя, до однокласників);

-сприймати інформацію усно.

З математики рахує від 0 до 20 (може допускати  помилки), під диктовку числа записує з опорою на наочний зразок. Десятками та у межах сто рахує з допомогою вчителя та з опорою на таблицю чисел першої сотні.  У числах не виділяє кількість десятків і кількість одиниць. Усні обчислення здійснює. Вирази розв’язує за допомогою лінійки або рахувальних паличок. При називанні наступного, попереднього та сусідів чисел користується числовим рядом. При розв’язуванні задачі потребує наочного моделювання її змісту. Одиниці вимірювання маси, місткості, довжини не засвоїв.  Записи у зошиті неакуратні, потребує постійного нагадування правил запису у зошиті. Всі завдання виконує з допомогою вчителя.

Утворювати, читати, записувати, порівнювати числа;

-рахувати в межах 100;

-виконувати дії додавання, віднімання, множення та  ділення;

-вимірювати за допомогою лінійки довжину відрізка в сантиметрах, дециметрах, вміти будувати відрізок даної довжини;

-вимірювати величини довжини, маси, температури, часу, місткості (об’єму) за допомогою підручних засобів і вимірювальних приладів, оперувати  грошима;

-досліджувати просторові відношення та геометричні фігури різних форм, конструювати площинні  та об’ємні  фігури з підручного матеріалу;

-з допомогою вчителя або самостійно розв’язувати задачі різних типів;

-оцінювати власні навчальні досягнення;

-співпрацювати та працювати у групі.

З англійської мови  не розрізняє букви українського і англійського алфавіту (В,b-буква «ве», а не «бі»). Не засвоює вивчені слова та конструкції. У зошиті не орієнтується. Написання букв не акуратне. Проявляє можливість обводити за пунктирними лініями літери (друковані). Відмічаються порушення тонкої ручної моторики при письмі, графомоторні навички сформовані недостатньо. Написання букв неакуратне. Бере участь у груповій роботі. Загальна увага до виконання завдань недостатньо стійка, під час навчання відмічається зниження зосередженості та стійкості уваги.

Учень має труднощі із переключенням уваги між завданнями або видами діяльності, потребує більшого часу та додаткових інструкцій.Здатність до ведення бесіди низька, на запитання відповідає одним або двома словами. Учень розуміє прості команди, потребує постійної активізації та контролю.

Знати алфавіт та звуки англійської мови;                         -здійснювати спілкування англійською мовою (вміти називати себе, запитувати інших про щось та давати відповідь на їх запитання);

-висловлювати свої думки, почуття та ставлення.

З німецької мови  у зошиті не орієнтується. Написання букв не акуратне. Проявляє можливість обводити за пунктирними лініями літери (друковані). Відмічаються порушення тонкої ручної моторики при письмі. Написання букв неакуратне.

Учень має труднощі із переключенням уваги між завданнями або видами діяльності, потребує більшого часу та додаткових інструкцій.

Знати алфавіт та звуки німецької мови;                              -здійснювати спілкування німецькою мовою (вміти називати себе, запитувати інших про щось та давати відповідь на їх запитання);

-висловлювати свої думки, почуття та ставлення.

Із зарубіжної літератури працює з підручником.

Коротко з допомогою вчителя переказує зміст почутого твору, характеризує героя за наведеним зразком.

Читати, переказувати, наводити приклади, аналізувати, характеризувати позитивних і негативних героїв, порівнювати образи героїв, розрізняти поняття «добро» і зло».

З основ здоров’я наводить приклади безпеки та небезпеки.

Розпізнає дорожні знаки, небезпечні місця, розповідає за зразком, за малюнком з допомогою вчителя.

Розвивати вміння працювати з підручником;                -відповідати на поставлені питання, складати розповідь за малюнками, пояснювати причини небезпечних ситуацій, розпізнавати дорожні знаки, ознаки безпеки і небезпеки, викликати рятувальні служби за номерами телефонів;

- знати правила безпечної поведінки вдома, в школі, на дорозі;

- знати та застосовувати правила особистої гігієни, знати та дотримуватися  режиму дня.

З фізичної культури виконує комплекс ЗРВ, бере участь у командних іграх та забавах. Вправи виконує не чітко. Не слухає пояснення вчителя про послідовність виконання завдань. Потребує візуального зразка виконання вправ. При виконанні завдань імітує дії інших учнів. У учня більше розвинені швидкість та витривалість.

Дотримуватись правил безпеки, поведінки та гігієни на уроках фізичної культури;

-сприймати звернене мовлення вчителя;

-виконувати вправи, задані вчителем;

-узгоджувати дихання з виконанням фізичної вправи;

-розрізняти основні просторові та часові характеристики рухової дії;

-знати алгоритми виконання практичних дій (за допомогою вчителя), формувати стійку  мотивацію до занять фізичною культурою і спортом та життєво необхідних рухових умінь і навичок для збереження власного здоров’я, розширення функціональних можливостей організму.

З трудового навчання знає назви та призначення  матеріалів. Вміє користуватися ручним лобзиком, ножівкою. Не дотримується порядку на робочому місці. Не вміє економно використовувати матеріал. Просить допомоги вчителя при виготовленні виробу, потребує візуального зразка виконання завдання. Працює неакуратно. Після закінчення роботи вчиться прибирати своє робоче місце.

Опановує операцією різання фанери та ДВП ручним лобзиком та ножівкою. Не раціонально розмічає зразки принесених матеріалів.

Правильно організовувати робоче місце;

-мати уявлення про застосування ручних технік обробки матеріалів (фанери та ДВП);

-здійснювати технологічні операції у процесі власної предметно-практичної діяльності;

-використовувати техніко-технологічні навички у процесі виготовлення виробів з фанери та ДВП;

-дотримуватись правил безпечної роботи в класі;

-розуміти інструкції у процесі предметно-практичної діяльності;

-мати навички самообслуговування (санітарно-гігієнічні, догляд за взуттям, одягом, культура харчування,  тощо);

-працювати акуратно;

-формувати вміння ефективно використовувати природні матеріали з турботою про навколишнє середовище.

З музичного мистецтва  не володіє теоретичним матеріалом. Разом з іншими учнями виконує вокальні вправи. Слухає твори мистецтва,висловлює свої враження від почутого. Не дотримується правил співу. Прослухану мелодію не характеризує за темпом і динамікою. Музичні твори виконує вибірково (путає слова, не дотримується мелодії). Увага розсіяна та короткочасна. Під час уроку розмовляє, часто проситься вийти, не сприймає теоретичної частини уроку стосовно музичної грамоти.

Висловлювати ставлення до змісту музичних творів (за допомогою вчителя);

-виразно та чітко виконувати музичні твори;

-дотримуватися темпу і ритму твору;

-називати і розуміти елементарні музичні поняття (за допомогою вчителя);

-дотримуватися правил співу і поведінки в процесі вивчення та колективного виконання творів.

З образотворчого мистецтва теоретичним матеріалом не володіє. Знає назви та призначення матеріалів і обладнання. Правила техніки безпеки при роботі виконує епізодично та частково. Описує свої емоції від сприймання мистецьких творів та власної роботи. Не вміє здійснювати самооцінку своєї діяльності. Потребує візуального зразка виконання роботи. На уроці пояснення вчителя не слухає, перебиває розповідь вчителя та інших учнів. Роботи виконує неакуратно (хоче якомога швидше закінчити завдання). Чекає похвали від вчителя за свою роботу. Не сприймає критику. Копіює роботи інших учнів.

Засвоїти елементарні теоретичні знання з предмету;

-удосконалити практичні навички роботи;

-висловлювати враження та особистісне ставлення до творів мистецтва;

-формувати вміння презентувати й оцінювати власну творчість, плекати потребу у самовдосконаленні.

З інформатики розрізняє, аналізує прості послідовності. Любить працювати  з компютером.

Встановлювати логічну послідовність подій або дій. Створювати ціле із запропонованих частин. Самостійно виконувати завдання.

З природознавства  називає основні поняття, аналізує предмети і явища лише при їх візуальному зразку. У зошиті не орієнтується. При роботі потребує допомоги вчителя. Пояснення вчителя не слухає, при відповіді на питання імітує відповіді інших учнів.

Розвивати вміння працювати з підручником, відповідати на поставлені вчителем питання;                  -розвивати вміння слухати, розуміти пояснення вчителя з теми;

-розвивати зацікавлення до пізнання природи;          -формувати екологічно й етично обґрунтовану поведінку у природі;

-удосконалювати теоретичні знання та практичні навички.

З історії України називає своє село, район, область, країну. Розповідає про свою родину.

Вчитися працювати з підручником, читати, переказувати, аналізувати.

З метою розвитку дитини рекомендувати факультативні заняття: «Дивосвіт», «Історія рідного краю» та індивідуальні заняття з історії.

 

5. Додаткові освітні та соціальні потреби учня (додаткова підтримка асистента вчителя,  супровід соціальним працівником, робота з вчителем- дефектологом, вчителем-логопедом тощо)

 Так (зазначити потреби) :додаткова підтримка асистента вчителя, робота з вчителем-логопедом, психологом.

6. Психолого-педагогічна допомога, що надається під час проведення  у позаурочний час корекційно-розвиткових занять

Найменування заняття

(психолого-педагогічні та корекційно-розвитові послуги)

Фахівець, який проводить заняття

Місце проведення
заняття

Дата проведення  заняття

Періодичність

Лікувальна фізкультура                        ( заняття   з вчителем-реабілітологом)            

Вчитель фізичної культури 

Спортивна зала

Вівторок

Середа

3 год на тиждень

Корекція розвитку

(заняття з практичним психологом)

Практичний психолог

Кабінет практичного психолога

Понеділок

Четвер

2 год на тиждень

7. Характеристика учня

Сфера розвитку

Стисла характеристика

Заплановані дії

Очікувані результати/уміння

Емоційно-вольова

Емоційно-вольова сфера нестійка. За характером  добрий, товариський, але швидко збуджується. Учень із задоволенням допомагає вчителеві у побутових ситуаціях у класі: витирає дошку, поливає квіти, роздає  чи збирає зошити. Часто просить долучити його до цієї діяльності. Планування власної діяльності відсутнє. Однак, коли мова заходить про комп’ютер, ігри, інтернет, іграшки, улюблені солодощі, учень проявляє зацікавленість та мотивацію до взаємодії. Переважають яскраві та жваві емоції.

Розвиток емоційно-вольової сфери. Корекційні вправи. Вміти соціально адаптуватися. Підвищити впевненість у собі.

Уміння контролювати свої емоції. Формувати позитивну самооцінку. Вміти аналізувати свої якості та інших людей.

Фізична

Порушена координація рухів. Друга група здоров’я. Загальна моторика: учень має середній рівень сформованості загальної моторики; має труднощі із виконанням фізичних вправ на фізкультурі, відмічаються порушеня планування та координації рухів грубої моторики; на фізкультурі відмовляється виконувати деякі вправи на координацію рухів рук та ніг. Дрібна моторика розвинена не досконало. Відмічаються порушення тонкої ручної моторики при письмі, графомоторні навички сформовані недостатньо. Списування друкованих літер, цифр, фігур можливе тільки з фізичною допомогою. Завдання з ножицями, пластиліном виконувати не любить, потребує багато допомоги.

Удосконалювати координацію рухів. Формувати необхідних в житті рухових умінь і навичок. Розвиток життєво важливих фізичних здібностей. Проводити профілактику виникнення захворювань

Уміє виконувати необхідні рухові уміння і навички.

Когнітивна

Увага-мимовільна, нестійка: для засвоєння навіть невеликого обсягу матеріалу потребує багато часу. Учневі не завжди вдається виконати запланований обсяг завдань, тому що він не завжди сприймає запропоновані завдання та розуміє, що треба зробити. При виконанні навчальних завдань не може тривалий час концентрувати увагу на роботі, дуже швидко і різко переключається з одного виду діяльності на інший, не може спланувати свою діяльність, дуже часто відволікається на будь-які зовнішні подразники. Пам'ять –момовільна, механічна, переважає зорова модальність. Переважає короткотривала пам'ять. Мислення-темп уповільнений. Операції узагальнення, аналізу, порівняння сформовані не повністю (може виконати не всі завдання). Мислення переважно наочно-образне. Виконання завдань можливе тільки при постійній організуючій і супроводжуючій допомозі асистента. При виконанні будь-якого завдання доступні лише спільні, поетапні дії з учителем або асистентом при постійному схваленні і заохоченні.

 Розвиток фонематичних процесів; вправи на дихання; розвиток голосу, артикуляційна гімнастика. Подолання порушень групи свистячих, шиплячих, сонорних. Автоматизація твердих, глухих, приголосних. Розвиток зв’язного мовлення

 

Володіє навичками фонематичного аналізу, синтезу, сприйняття і відтворення звукових образів звуків, слів. Виконує навчальні та ігрові дії відповідно до прослуханої інструкції. Розрізняє на слух мовні одиниці: звуки, склади, слова, словосполучення. Володіє і правильно  використовує форми слів та словотворчі моделі в словосполученнях і реченнях. Необхідний розвиток активного та пасивного словника, вміння правильно вимовляти всі звуки рідної мови. Розвивати дрібну моторику, вміння ставити питання та відповідати на них.

Мовленнєва

Відмічаються суттєві порушення всіх сторін мовлення: звуковимовної, лексичної, граматичної. Словниковий запас обмежений побутовою лексикою, говорить простими фразами або окремими словами. В ході тематичних бесід участі в діалозі не приймає, складається враження, ніби не чує вчителя або однокласників. Може ініціювати спілкування, але не підтримує його довше 1-2 хвилин.

Соціальна

Практичні навички соціальної поведінки у стадії формування.

Заняття спрямовані на адаптацію дитини до соціального середовища.

Адаптація дитини до соціального середовища, вміння жити в класному колективі.

8. Навчальні предмети (у разі, коли потенційні можливості учня не дають змоги засвоїти навчальну програму, що призводить до необхідності розроблення адаптованої або модифікованої програми)

Поряд-

ковий
номер

Навчальний предмет

1.

Українська мова

 

2.

Українська література

 

3.

Англійська мова

 

4.

Німецька мова

 

5.

Зарубіжна література

 

6.

Історія України

 

7.

Музичне мистецтво

 

8.

Образотворче мистецтво

 

9.

Математика

 

10.

Природознавство

 

11.

Трудове навчання

 

12.

Інформатика

 

13.

Основи здоровя

 

14.

Фізична культура

 

15.

Факультатив «Дивосвіт»

 

16.

Факультатив «Історія рідного краю»

 

17.

Індивідуальні заняття з історії України

 

Звільнення від вивчення окремих навчальних предметів

 Так (зазначити предмет (предмети)) ______________

 Ні

9. Адаптація (необхідне підкреслити)

Пристосування середовища: доступність, інтенсивність освітлення, зменшення рівня шуму в класі, приміщення для усамітнення, інше _________________________________________________________________

Психолого-педагогічна адаптація: збільшення часу на виконання завдань, чергування видів діяльності, виконання завдань за зразком, вид та частота релаксації, використання засобів концентрації уваги, інше _________________________________________________________________

Адаптація навчального матеріалу: адаптація навчальних посібників, наочних матеріалів, картки-підказки, використання друкованих текстів з різним розміром шрифтів, інше ______________________________________

Необхідне спеціальне обладнання

 Так (зазначити обладнання) ____________________________-

 Ні

10. Індивідуальний навчальний план  та індивідуальна освітня програма.

Індивідуальний навчальний план та індивідуальна навчальна програма розробляються відповідно до особливостей інтелектуального розвитку учня. Навчальний план визначає перелік предметів та кількість годин для їх вивчення відповідно до освітньої програми навчального закладу.

Навчальний план визначає перелік предметів та кількість годин для їх вивчення.

Навчальний предмет _Українська мова

Цілі навчання

ЗМІСТ

Педагогічні технології, спрямовані на досягнення мети

Оцінювання знань,які засвоїв учень за рік/семестр

 

Знає і пояснює зміст понять СПІЛКУВАННЯ УСНЕ Й ПИСЕМНЕ, МОНОЛОГ, ДІАЛОГ, АДРЕСАТ МОВЛЕННЯ.

Знає типи мовлення

Навчитися складанню й розігруванню діалогів відповідно до запропонованої ситуації спілкування.

Відповіді  на запитання за змістом прочитаного.

Навчитися складанню висловлення за ілюстрацією  та  розповіді на тему,пов’язану  з життєвим досвідом учнів ( «Чим запам’яталося мені літо»).

Знає і пояснює  поняття СЛОВО,  РЕЧЕННЯ, ТЕКСТ. Складає речення певного змісту. Обговорює та оцінює зміст тексту.

Навчити усному  вибірковому переказу художнього тексту, що містить опис предмета.

Розуміє й витлумачує лексичне значення слів;зокрема синонімів і антонімів.

Навчити докладному  усному переказу розповідного тексту художнього стилю з елементами опису тварини,що містить синоніми й антоніми.

Знає значущі частини слова.

Навчитися створювати казки,текст яких містить слова, що надають слову значення збільшеності та згрубілості

Знає українську абетку;вимовляє звуки в словах відповідно до правил орфоепії.

Проговорювати скоромовки; виконати артикуляційні вправи. Записувати аудіо листа-привітання з дотриманням правил орфоепії. Вчитися докладно усно переказувати художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму.

Пояснювати відмінність між словосполученням і реченням; наводити приклади словосполучень, речень, що належать до різних видів  за метою висловлення та емоційним забарвленням; знати головні члени речення; відрізняти словосполучення від слова й речення; розставляти та пояснювати розділові знаки в кінці речення.

Знати другорядні члени речення; будувати речення, поширюючи їх додатками, означеннями , обставинами.

Вчитися будувати діалог-розпитування («Домашня тварина,про яку ти мрієш»).

Будувати діалоги на визначені теми й відповідно до запропонованої ситуації,доцільно використовуючи однорідні члени речення,  звертання і вставні слова

Пояснює відмінності між прямою мовою  та непрямою.

Складати розповіді «Мудрі батькові поради». Інсценувати байки,текст якої містить  діалог.

ВСТУП. Значення мови в житті людини й суспільства. Українська мова-державна мова України 

Повторення вивченого в початкових класах. Текст. Речення. Слово

Лексикологія

Будова слова . Орфографія.

Фонетика. Графіка. Орфографія. Звуки мови й звуки мовлення

Відомості із синтаксису й пунктуації. Словосполучення

Другорядні члени речення

Речення з однорідними членами

Пряма мова. Діалог

Ігрові технології навчання

Технологія розвиваючого навчання

Ігрові технології

Пояснювально-ілюстративна технологія

Ігрові технології

Технологія розвиваючого навчання

Ігрові технології

Особистісно орієнтована технологія

Ігрові технології навчання

 

 

Навчальний предмет Українська література

Цілі навчання

Зміст

Педагогічні технології,спрямовані  на досягнення мети

Оцінювання знань,які засвоїв учень за рік/семестр

Називати види мистецтва.

Переказувати міфи і легенди.

Формувати шанобливе ставлення до світоглядних уявлень наших предків.

Знати зміст українських казок; розуміти  особливість побудови народної казки; аналізувати реальне і фантастичне; пояснювати народні уявлення про добро і зло,красиве і потворне,смішне і страшне.

Розповідати про дитинство письменника, про Івана Франка – казкаря; знати зміст казки, переказувати її фрагменти; аналізувати поведінку Лиса; давати власну оцінку вчинкам і поведінці персонажів.

Формувати осмислення негативної ролі лицемірства,зарозумілості та хвалькуватості в житті сучасної людини.

Пояснювати  відмінність прозової і віршованої мови казок; висловлювати власну думку про прочитане.

Переказувати твір; характеризувати героя, який найбільше сподобався; створювати ілюстрації

Усвідомлювати дбайливого ставлення до свого життя, до життя інших людей.

Розрізняти  види загадок, відгадує їх.

Шанобливе ставитися до кмітливості та мудрості нашого народу, усвідомлювати потреби розвивати логічне мислення,  допитливість,  спостережливість, уважність, кмітливість.

Коментувати особливості поетичних загадок Л.Глібова.

Розвивати кмітливість, розумові здібності, логічне мислення, пам’ять.

Розповідати про легендарного Нестора Літописця.

Усвідомлювати душевної краси й сили наших предків,любові руських князів до своєї землі.

Розповідати про давньоруських князів.

Зацікавити історичним минулим українського народу, шанобливо ставитися до заповітів наших предків.

Переказувати найяскравіші фрагменти твору; характеризувати образи головних героїв;

створювати карту про місця подорожі головних героїв та ілюстрації до твору.

Розповідати про дитинство поета і його родину.

ВИВЧИТИ НАПАМ’ЯТЬ  «Садок вишневий коло хати».

ВИВЧИТИ НАПАМ’ЯТЬ 1 ВІРШ (НА ВИБІР)

Переказувати оповідання; коментувати фрагмент, що найбільше вражає; характеризувати образи; розмірковувати про великий світ природи й людини в ньому,про добро і зло,любов і милосердя.

Розуміти важливості турботи про світ природи і рідних людей як неодмінної ознаки гуманної, гідної поведінки.

ВИВЧИТИ НАПАМ’ЯТЬ 1 ВІРШ (НА ВИБІР);

знаходити репродукції картин українських художників про дощ та осінь; створювати малюнки, асоціації до віршів і пояснювати їх.

Переказувати цікавий епізод із дитинства письменника; розповідати про особливості характеру Олеся, його обдарованість; пояснювати назву оповідання; порівнювати літературного героя із собою.

Усвідомлювати особливого призначення на землі кожного.

Уміє переказувати найцікавіші епізоди повісті; презентувати однокласникам власне закінчення  твору.

Усвідомлювати значення людяності, доброти в житті,  прагнення гармонії з природою.

Згадувати про письменників і твори, що вивчались упродовж року.

Усвідомлювати те, що власна думка і власна позиція - важливі для успішної особистості, необхідності для життя.

ВСТУП

СВІТ ФАНТАЗІЇ ТА МУДРОСТІ

НАРОДНІ КАЗКИ

ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ

Іван Франко. «Фарбований Лис»

Василь Королів-Старий. «Хуха-Моховинка»

Василь Симоненко.         «Цар Плаксій та Лоскотон»

Галина Малик«Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»

ІЗ НАРОДНОЇ МУДРОСТІ

ЗАГАДКИ

ПРИСЛІВ’Я ТА ПРИКАЗКИ

ЛЕОНІД ГЛІБОВ

ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ НАШОГО НАРОДУ

Літописні оповіді

Олександр Олесь

Зірка Мензатюк. «Таємниця козацької шаблі»

РІДНА УКРАЇНА.СВІТ ПРИРОДИ

Тарас Шевченко

Павло Тичина

Євген Гуцало «Лось»

Максим Рильський

Григір Тютюнник. «Дивак»

Микола Вінграновський «Сіроманець»

ЛІТЕРАТУРА РІДНОГО КРАЮ

Пояснювально-ілюстративна технологія

Ігрові технології

Технологія розвиваючого навчання

Особистісно орієнтована технологія

Технологія розвиваючого навчання

Диференційована технологія навчання

Ігрові технології навчання

Особистісно орієнтована технологія

Особистісно орієнтована технологія

Технологія розвиваючого навчання

Особистісно орієнтована технологія

Пояснювально-ілюстративна технологія   

Диференційована технологія навчання

Особистісно орієнтована технологія

Особистісно орієнтована технологія

Ігрові технології навчання

Навчальний предмет Зарубіжна література

Цілі навчання

Зміст

Педагогічні технології, спрямовані на досягнення мети

Оцінювання знань,які засвоїв учень за рік/семестр

Розуміти значення художньої літератури в сучасному житті людини.

Наводити приклади і розкривати значення.

Вступ

Диференційована технологія навчання. Технологія розвиваючого навчання. Пояснювально-ілюстративна технологія. Ігрові технології навчання

Виразно читати казки, переказувати; наводити приклади з прочитаних творів; виявляти елементи будови казок.

Казки народів світу

Пізнати красу навколишнього середовища, усвідомлювати відповідальність за свої вчинки; установлювати зв'язок прочитаних літературних творів із фольклором.

Природа і людина

Називати елементи сюжету, розповідати про основні події прочитаних творів; порівнювати образи.

Світ дитинства

Розрізняти поняття «добро» і «зло»; визначати ознаки казки і повісті у творі; розповідати про свої улюблені книжки.

Сила творчої уяви

Розуміти важливість сімейних зв’язків; називати імена популярних сучасних письменників; розповідати про свої улюблені твори сучасної літератури.

Сучасна література. У колі добрих героїв.

Навчальний предмет Основи здоровя

Цілі навчання

Зміст

Педагогічні технології, спрямовані на досягнення мети

Оцінювання знань,які засвоїв учень за рік/семестр

Наводити приклади безпечних і небезпечних ситуацій; правильно діяти при пожежі; викликати рятувальні служби за номерами телефонів

Здоровя людини

Диференційована технологія навчання. Технологія розвиваючого навчання. Пояснювально-ілюстративна технологія. Ігрові технології навчання.

Виявляти повагу до дорослих і однолітків; протидіяти виявам неповаги

Психічна і духовна складові здоров’я

Називати ознаки перевтоми;пояснювавати небезпеку ігор на льоду, методи зміцнення здоров’я.

Фізична складова здоровя

Налагоджувати дружні стосунки, розпізнавати здорову етичну поведінку.

Соціальна складова здоровя

Навчальний предмет Математика

Лічити об’єкти, позначати числом результат лічби; порівнювати числа в межах ста та упорядковувати їх.

Визначати істотні, спільні і відмінні ознаки об’єктів навколишнього світу; порівнювати, об’єднувати  у групу і розподіляти на групи за спільною ознакою (кольором, розміром, формою).

 Обчислювати суму (додає), різницю (віднімає) зручним для себе способом.

 Встановлювати залежність між компонентами і результатом арифметичної дії (додавання і віднімання).

 Перевіряти правильність результату арифметичної дії.

Виявляти та виправляти помилки.

 

 Вимірювати величини (маса, довжина, температура, час, вартість)  за допомогою підручних засобів і вимірювальних приладів.

 Знати одиниці вимірювання величин.

Орієнтуватися на площині і в просторі; описувати або зображати схематично розміщення, напрямок і рух об’єктів.

Знати геометричні фігури (трикутник, чотирикутник, квадрат, точка, ламана, пряма, крива коло) та їх ознаки.

Креслити та моделювати знайомі геометричні фігури.

Збирати та порівнювати дані.

Виконувати прості завдання на основі зібраних даних.

Змістова лінія «Лічба»

Змістова лінія «Числа. Дії з числами»

Змістова лінія «Вимірювання величин»

Змістова лінія «Просторові відношення. Геометричні фігури»

Змістова лінія «Робота з даними»

Диференційова-

на технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Ігрові технології навчання.

Навчальний предмет Природознавство

Природнича освітня галузь

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Ігрові технології навчання.

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Ігрові технології навчання.

Визначати, що він хотів би дослідити та які органи чуття для цього потрібні.

Досліджувати обрані природні явища та об’єкти та описувати (усно) те, про що дізнався.

Зображувати інформацію про навколишній світ у вигляді малюнка.

Знаходити спільні і відмінні ознаки об’єктів; групувати об’єкти навколишнього світу за однією або

кількома ознаками.

Змістова лінія «Я пізнаю природу»

Дбати про чистоту навколишнього світу, доглядати за рослинами і тваринами.

Знати про призначення грунту, води, повітря, Сонця.

Вміти описувати особливості дня і ночі, різних пір року.

Змістова лінія «Я у природі»

Історія України

Розповідати про свою родину, однокласників, Україну;

Розповідати про Україну як про свою Батьківщину, розпізнавати державні символи України, шанобливо ставитися до них.

Навчальний предмет Образотворче мистецтво

Виконувати прості площинні живописні та графічні зображення.

Утворювати з основних кольорів – похідні.

Користуватися художніми засобами та матеріалами, палітрою, пензлями, стеками, ножицями тощо.

Дотримуватися правил техніки безпеки.

Описувати свої емоції від сприймання мистецьких творів.

Обирати вид художньої творчості за своїми вподобаннями.

 

Сприймати твір мистецтва та висловлювати враження.

Розпізнавати прості художні матеріали, якими виконана учнівська творча робота (кольорові олівці, фломастери, акварель, гуаш).

Визначати гаму (тепла, холодна, мішана) творів мистецтва.

 

Описувати, що вдалося чи не вдалося втілити.

Презентувати результати власної творчості.

Вербально описувати свій творчий задум.

Змістова лінія «Художньо-практична діяльність»

Змістова лінія «Сприймання та інтерпретація мистецтва»

Змістова лінія «Комунікація через мистецтво»

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Ігрові технології навчання.

Навчальний предмет Трудове навчання

Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учня

Перелік обєктів праці

Перелік основних технологій

Розділ І. Основи проектування, матеріалознавства та технологій обробки

Учень знайомиться з правилами внутрішнього розпорядку навчальних майстерень та елементами технологічної діяльності.

Знаннєвий компонент

Знає етапи проектування.

Розуміє суть методу фантазування.

Називає конструкційні матеріали (для виробу).

Розрізняє і називає інструменти та пристосування для обробки матеріалів. Розуміє необхідність дотримання правил безпечної праці та організації робочого місця.

Діяльнісний компонент

Дотримується послідовності етапів проектної діяльності. Розпізнає конструкційні матеріали.

Виконує креслення виробу. Виконує технологічні операції обробітку та оздоблення виробів. Добирає інструмент та матеріали.

Дотримується прийомів роботи інструментами і пристосуванням. Оздоблює виріб за готовою композицією.

Ціннісний компонент

Робить висновки про необхідність економії матеріалів. Усвідомлює важливість дотримання правил безпеки під час роботи.

Усвідомлює значущість виробу, який виготовляє.

Годівничка для птахів

Серветниця

Брелок

Кухонна дощечка

Ялинкова прикраса

Рамка для  фото

Технлогія обробки фанери та ДВП

Технологія обробки деревини і ДВП

Технологія обробки деревини(основна)

Технологія обробки матеріалів випалювання (допоміжна)

Технологія обробки деревини(основна)

Технологія оздоблення  випалюванням (допоміжна)

Технологія обробки листового металу

Технологія обробки картону, ДВП

Розділ ІІ. Технологія  побутової діяльності та самообслуговування

Знаннєвий компонент

Знає правила безпечного користування електроприладами.

Розрізняє столові прибори.

Діяльнісний компонент

Користується побутовими електроприладами безпечно.

Розрізняє найпростіші пошкодження побутових електроприладів.

Сервірує стіл

Уміло поводиться за столом.

Ціннісний компонент

Усвідомлює важливість дотримання правил безпечного користування побутовими електроприладами. Усвідомлює важливість дотримання етикету за столом.

Побутові електроприлади

Сервірування столу

Технологія безпечного користування побутовими електроприладами

Технологія сервірування столу

Навчальний предмет Музичне мистецтво

Цілі навчання

Зміст

Педагогічні технології,спрямовані  на досягнення мети

Оцінювання знань,які засвоїв учень за рік/семестр

Співати вокальні вправи, дитячі пісні у відповідному настрої, характері, темпі, динаміці.

Дотримуватися правил співу.

Виконувати елементарні танцювальні рухи під музику.

Рухатися в ритмі і темпі музики.

 

Сприймати твір мистецтва та висловлювати  враження, добираючи із запропонованих слова, співзвучні з власними емоціями.

Характеризувати мелодію.

Визначати темп (повільно, помірно, швидко), динаміку (гучно, тихо).

 

Презентувати результати власної творчості (співати пісні, виконувати танцювальні рухи).

Брати участь у колективному виконанні творчого задуму – у народних святах та обрядах, концертах тощо.

Дотримуватися правил взаємодії і творчої співпраці.

Змістова лінія «Художньо-практична діяльність»

Змістова лінія «Сприймання та інтерпретація мистецтва»

Змістова лінія «Комунікація через мистецтво»

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Навчальний предмет Фізична культура

 Виконувати комплекси загальнорозвивальних та спеціальних вправ за показом учителя.

Виконувати вправи на пересування (ходьба, біг, стрибки, лазіння, плавання, ковзання), виконувати вправи з предметами та без них (за наявності відповідних умов).

Виконувати комплекси фізичних вправ ранкової гігієнічної гімнастики, фізкультурної хвилинки і фізкультурної паузи.

  

Виконувати рухові дії під час рухливих ігор під керівництвом вчителя.

Виконувати різні ролі під час рухливих ігор, забав, обрядів та інших форм рухової діяльності.

Дотримуватися правил безпеки особисто та під час спільної з друзями рухової діяльності.

 

Контролювати своє самопочуття за підтримки дорослих у закладі загальної середньої освіти і поза його межами.

Пояснювати значення фізичних вправ для здоров’я людини.

Обирати за допомогою вчителя та виконувати вправи/ігри і елементи різних видів спорту для розвитку фізичних якостей.

Змістова лінія «Базова рухова активність»

Змістова лінія «Ігрова та змагальна діяльність учнів»

Змістова лінія «Турбота про стан здоров’я та безпеку»

Диференційова-

на технологія навчання.

Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Навчальний предмет Англійська мова

Цілі навчання

Зміст

Педагогічні технології, спрямовані на досягнення мети

Оцінювання знань, які засвоїв учень за рік /півріччя

Розповідати про розполід обовязків у родині.

Наводити приклади взаємодопомоги членам родини.

Демонструвати розуміння праці та працьовитості для досягнення добробуту

Тема «Я, моя родина, мої друзі»

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвивального навчання.

Особистісно орієнтована технологія

Пояснювально-ілюстративна технологія

Пояснювативибір одягу залежно від погоди

Тема «Одяг»

Обговорювати вибір продуктів, корисних для здоров’я.

Розділяти кошти на продукти харчування.

Наводити приклади купівлі продуктів для здорового харчування.

Складати перелік покупок.

Тема «Харчування»

Пояснювати необхідність прибирання за собою під час відпочинку, наводити приклад из власного досвіду.

Демонструвати знання та наводити приклади дотримання правил безпеки руху та користування громадським транспортом.

Розрізняти безпечні і небезпечні ситуації під час активного відпочинку.

Тема «Відпочинок і дозвілля»

Розглядати природу як цілісну систему.

Робити повідомлення про складі погодні умови.

Тема «Природа»

Демонструвати розуміння цінності культурного розмаїття та необхідності житии разом у мирі.

Пояснювати життєво-важливу потребу дотримання правил дорожнього руху, поведінки на воді та в інших місцях.

Тема «Подорож»

Пояснювати взаємозв’язок людини й навколишнього середовища та залежність її від природніх ресурсів.

Наводити приклади участі родини у житті місцевої громади.

Тема «Рідне місто/село»

Порівнювати свята і традиції в різних країнах.

Тема «Свята і традиції»

Обговорювати участь у шкільних екологічних заходах.

Демонструвати розуміння потреби працювати разом.

Впорядковувати свій робочий день з дотримання здорового способу життя.

Тема «Шкільне життя»

Навчальний предмет Німецька мова

Розуміти короткі, прості запитання, твердження, прохання/вказівки та реагувати на них вербально та/або невербально;

Розпізнавати знайомі слова і фрази під час сприймання усної інформації.

 

Розпізнавати знайомі слова з опорою на наочність.

 

Запитувати та повідомляти інформацію про себе та повсякденні справи, вживаючи короткі сталі вирази та використовуючи за потребою жести .

Описувати себе та свій стан короткими фразами.

 

Надавати найпростішу інформацію про себе у письмовій формі (записка, анкета).

Писати короткими фразами про себе.

Писати короткі фрази в режимі реального часу у разі потреби з використанням словника.

Змістова лінія «Сприймання на слух»

Змістова лінія «Зорове сприймання»

Змістова лінія «Усна взаємодія»

Змістова лінія «Усне висловлювання»

Змістова лінія «Писемна взаємодія»

Змістова лінія «Писемне висловлювання»

Змістова лінія «Онлайн взаємодія»

Диференційова-

на технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Навчальний предмет Інформатика

Досліджувати сприйняття інформації різними органами чуття.

Робити висновок щодо виду інформації та способу її сприйняття.

Розрізняти та фіксувати дані, аналізувати та впорядковувати прості послідовності.

Впорядковувати предмети за заданими ознаками.

Визначати об’єкти, їх властивості та значення властивостей за підтримки вчителя; розрізняти моделі та їх відповідники у реальному світі, створювати прості моделі.

Розрізняти правдиві та неправдиві твердження, здобуті з різних джерел.

 

Встановлювати логічну послідовність подій або дій.

 

 Самостійно та відповідально виконувати визначені завдання.

Виконувати різні ролі у групі.

 

Дотримуватися правил безпечної роботи. Захищати свій інформаційний простір. Розповідати про проблеми дорослим.

Поважати приватність повідомлень, толерантно ставиться до відмінностей культур, традицій і різних думок.

Зазначати авторство власних робіт; виявляє повагу до авторства інших осіб.

Змістова лінія «Я у світі інформації (Дані. Інформація. Моделі)»

Змістова лінія «Моя цифрова творчість»

Змістова лінія «Комунікація та співпраця»

Змістова лінія «Відповідальність та безпека в інформаційному суспільстві»

Диференційова-

на технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Рекомендовано з метою розвитку творчих здібностей відвідувати за бажанням факультативні заняття «Дивосвіт», «Історія рідного краю» та індивідуальні заняття  з історії України.

Лікувальна фізична культура( заняття з вчителем- реабілітологом)

Розвиток координаційних  здібностей.

Ритмопластині вправи.

Вправи з використанням гімнастичних предметів і приладів.

Кистьова та пальчикова гімнастика.

Імітаційні вправи.

Корекція психоемоційного стану та психофізичного напруження.

Розвиток правильного локомоторного стереолтипу та корекції основних видів локомоції дитини (ходьби, бігу).

Легкоатлетичні вправи.

Ігри.

Диференційова-

на технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія

Ігрові технології навчання.

Корекція розвитку ( заняття  із практичним психологом)

Має елементарне поняття про культуру поведінки, культуру спілкування, народні обряди, традиції, українські народні ігри;

 узгоджує ритмічне дихання з навантаженням, які проводяться на уроці (з допомогою вчителя).

 

Виконувати вправи на розвиток здібностей до запам’ятовування навчальної інструкції, збагачення словникового запасу, розвиток різних видів пам’яті, розвиток техніки порівняння.

Розвивати уміння перекладати увагу з одного виду діяльності на інший.

Вчити читати та обговорювати художні твори.

Складати тексти, діалоги за малюнком та опорними словами.

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія

Ігрові технології навчання.

11. Джерела інформації в процесі розроблення індивідуальної програми розвитку:

висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини

батьки/опікуни

 учень

  • психологічна характеристика
  • педагогічна характеристика

 інші _______________________________________________________

12. Члени групи з розроблення індивідуальної програми розвитку

Прізвище, ім’я,
по батькові

Найменування посади

Веремчук Л.В.                                                         

Директор

Дячишина Л.Є.

Заступник директора з навчально-виховної роботи

Залевський П.Г.

Батько

Лукащук О.А.

Класний керівник

Кабушка А.М.

Асистент вчителя

Гурін Н.П.

Практичний психолог

Нагірна І.В.

Вчитель фізичної культури

Мельник Л.А.

Вчитель української мови та л-ри

Вознюк Ж.В.

Вчитель німецької мови

Осніцка Т.В.

Вчитель зарубіжної літератури, основ здоров’я

Крилюк О.В.

Вчитель музичного мистецтва

Бондар Т.О.

Вчитель інформатики

Осницька Н.Ф.

Вчитель природознавства

Якимова Н.Ф.

Вчитель історії

Яніцька Н.Б.

Вчитель образотворчого мистецтва

Ворожбит Г.А.

Вчитель трудового навчання

13. Узгодження індивідуальної програми розвитку з:

Батьками/законними представниками:

прізвище, ім’я, по батькові батьків/законних представників

Залевський Павло Григорович

підпис ______________________ дата ___________________________

14. План консультування батьків/законних представників у процесі розроблення/виконання індивідуальної програми розвитку

Дата

Мета

Відповідальні особи

26.08.2021

  Організація роботи в інклюзивному класі

Веремчук Л.В. – директор опорного закладу

27.08.2021

  Уточнення даних про особливості розвитку дитини (особливі освітні потреби, стан здоров’я, фізичний і мовленнєвий розвиток, когнітивну, емоційно-вольову сферу, навчальну діяльність)

Дирекція  опорного закладу

31.08.2021

  Ознайомлення з індивідуальним навчальним планом на 2021-2022 рр. та розкладом занять в 5-А класі

Дирекція закладу,

 Кабушка А.М. – асистент вчителя

01.09.2021

  Ознайомлення з навчальними програмами та підручниками, рекомендованими МОН України для використання в ЗНЗ

  Кабушка А.М. – асистент 

  Вчителя

 Вересень 2021

Червень 2022

 Організація і проведення корекційно-розвиткових

 психолого-педагогічних занять

Дирекція закладу

Нагірна І.В.

Гурін Н.П.

01.09.2021

 З’ясування потреби пристосування середовища, психолого-педагогічної адаптації, адаптації навчального матеріалу

Дирекція закладу,

 Кабушка А.М. – асистент 

 вчителя

01.09.2021

 Складання  навчального плану з української мови та літератури, математики, німецької мови, англійської мови, зарубіжної літератури, основ здоров’я

  Вчителі –предметники

01.09.2021

Складання  навчального плану з музичного мистецтва, природознавства

  Вчителі-предметники

01.09.2021

Складання  навчального плану з інформатики

 Вчителі-предметники

01.09.2021

Складання  навчального плану з образотворчого мистецтва

 Вчителі-предметники

Протягом навчального року

  Участь в позакласній і позаурочній роботі

Дячишина Л.Є.,

Бурченя М.П. - заступники директора з навчально-виховної роботи,

 Лукащук О.А. – класний керівник

 Кубушка А.М. – асистент вчителя

Протягом  навчального  року

Консультування батьків про навчальні досягнення учня

 Лукащук О.А. – класний керівник

 Кабушка А.М. – асистент вчителя

Вчителі-предметники

15. Моніторинг стану розвитку учня та його навчальних досягнень

Сфери розвитку/ навчальні предмети

Строк проведення моніторингу

 

Протягом першого семестру навчального року

Після закінчення першого семестру навчального року

Протягом другого семестру навчального року

Після закінчення навчального року

 

Українська мова

 

Українська література

 

Англійська мова

 

Німецька мова

 

Зарубіжна література

 

Історія України

 

Музичне мистецтво

 

Образотворче мистецтво

 

Математика

 

Трудове навчання

 

Природознавство

 

Інформатика

 

Основи здоровя

 

Фізична культура

 

Факультатив «Дивосвіт»

 

Факультатив «Історія рідного краю»

 

Індивідуальні заняття з історії України

 

 

Директор опорного закладу

Соснівський ліцей

Людмила ВЕРЕМЧУК

31 серпня  2021                                                                            

СХВАЛЕНО                                                              ЗАТВЕРДЖУЮ

на засіданні педагогічної ради                                Директор опорного закладу

опорного закладу                                                      Соснівський ліцей

Соснівський ліцей                                                    _____________Людмила ВЕРЕМЧУК                                                 

Протокол № 7 від 31.08.2021 р.                              «___»  ___________  2021 р.

               

 Індивідуальна освітня програма базової середньої освіти

для дітей зі складними порушеннями розвитку (порушення опорно-рухового апарату у поєднанні з інтелектуальними порушеннями)

для навчання Залевського Дениса Павловича, учня 5-А класу
опорного закладу Соснівський ліцей

Загальні положення

  Індивідуальна освітня програма базової середньої освіти для дітей зі складними порушеннями розвитку (порушення опорно-рухового апарату у поєднанні з інтелектуальними порушеннями) для навчання Залевського Дениса Павловича, учня 5-А класу опорного закладу Соснівський ліцей  (далі – ІОП ( 5 клас), розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», наказу МОН України від 20.04.2018 року №405 «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня», наказу МОНУ від 08.06.2018 року №609 «Про затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами».

     ІОП (5 клас) визначає:

- загальний обсяг навчального навантаження, який поданий в рамках робочого навчального плану опорного закладу Соснівський ліцей на 2021-2022 навчальний рік;

- перелік корекційно-розвиткових програм для дітей зі сладними порушеннями розвитку (порушення опорно-рухового апарату у поєднанні з інтелектуальними порушеннями),

які мають гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» та розміщені на офіційному веб-сайті МОН;

- рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти.

        Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у робочому навчальному плані.

Передбачено психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги:

- лікувальна фізична культура (заняття з вчителем-реабілітологом) – 3 години на тиждень;

- корекція розвитку ( заняття з практичним психологом) – 2 години.

     Корекційно-розвиткові заняття спрямовані на вирішення завдань, зумовлених особливостями психофізичного розвитку учня, а саме:

- розвиток  мовлення, пізнавальної діяльності, психофізичний, соціально-комунікативний розвиток дитини з особливими потребами;

- розвиток навичок саморегуляції та саморозвитку дитини шляхом взаємодії з навколишнім середовищем з урахуванням наявних знань, умінь і навичок комунікативної діяльності і творчості;

- формування компенсаційних способів діяльності як важливої умови підготовки дитини з особливими освітніми потребами до навчання у закладі освіти;

- створення умов для соціальної реабілітації та інтеграції дитини з особливими освітніми потребами, розвиток її самостійності та життєво важливих компетенцій.

     Зміст корекційно-розвиткової роботи визначається з урахуванням особливостей розвитку дитини зі складними порушеннями розвитку (порушення опорно-рухового апарату у поєднанні з інтелектуальними порушеннями), мети, завдань та напрямів такої роботи.

     Мета. Формування пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери, позитивних характеристик особистості, мовлення, психомоторного розвитку.

     Основними завданнями корекційно-розвиткових занять є:

1. Цілеспрямоване формування пізнавальної діяльності:

- розвиток сенсорно-перцептивної діяльності та формування еталонних уявлень;                                       - формування мисленнєвої діяльності у взаємозв’язку з мовленнєвим розвитком;                                   - розвиток розумових здібностей шляхом опанування дій заміщення та наочного моделювання в різних видах діяльності (навчальна, предметно-практична);                                            - розвиток творчих здібностей.

2. Формування навчальної та предметно-практичної діяльності (мотиваційного, орієнтовно-операційного і регуляційного компонентів):

- цілеспрямоване формування навчальної діяльності: вміння програмувати, контролювати, регулювати й оцінювати результати виконання завдань; всебічний розвиток предметно-практичної діяльності.

3. Корекційний розвиток емоційно-вольової сфери:

- формування здатності до вольових зусиль, довільної регуляції поведінки; подолання вже сформованих негативних якостей особистості;

- попередження й усунення афективних, негативних відхилень у поведінці.

4. Розвиток мовлення:

- розвиток усного та письмового мовлення;

- розвиток лексики й граматичного ладу мовлення;

- розширення активного та пасивного словникового запасу, уявлень про довкілля у процесі мовленнєвої й пізнавальної діяльності;

- формування управління й узгодження слів у реченні, зв'язного мовлення;

- ініціація контакту, взаємодія та підтримування спілкування із дорослими та однолітками;

- формування писемного мовлення у процесі розвитку фонематичного, складового аналізу й синтезу;

- становлення синтетичних прийомів поскладового читання;

- формування мотивації оволодіння графічним зображенням букв й розвиток смислового програмування письмового висловлювання;

- формування мовних операцій.

5. Розвиток психомоторики:

-  формування рухових вмінь та навичок;

- розвиток координації рухів, спритності, сили, витривалості;

- розвиток відчуття ритму;

- розвиток правильної постави, ходи, грації, рухів;

- розвиток загальної та дрібної моторики;

- розвиток моторних функцій і дихання.

Основні напрями корекційно-розвиткової роботи: фізична культура, корекція розвитку.

     Корекційно-розвиткові заняття проводять спеціалісти навчального закладу: вчитель фізичної культури, практичний психолог.

     Повноцінність базової середньої освіти забезпечується через реалізацію інваріантної, варіативної частин навчального плану та корекційно-розвиткових занять, які обов’язково фінансуються із відповідного бюджету.

     Години корекційно-розвиткових занять не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учня.

     Навчальний план зорієнтований на роботу  за 5-денним навчальними тижнем.

  

. Структуру навчального року, графік шкільних канікул визначає  навчальний заклад відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

     Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учня. До ключових компетентностей належать:

- володіння державною мовою, що передбачає уміння (самостійно або за допомогою) усно і письмово висловлювати свої думки, почуття, пояснювати факти, а також любов до читання, відчуття краси слова, усвідомлення ролі мови, вживати українську мову як рідну в різних життєвих ситуаціях;

- здатність спілкуватися рідною та іноземними мовами, що передбачає використання рідної мови в різних комунікативних ситуаціях, зокрема у побуті, освітньому процесі, культурному житті громади, можливість розуміти прості висловлювання іноземною мовою, спілкуватися нею у відповідних ситуаціях, оволодіння навичками міжкультурного спілкування;

- математична компетентність, що передбачає виявлення простих математичних залежностей у навколишньому світі, моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань, усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

- компетентності в галузі природничих наук, техніки і технологій, що передбачають формування допитливості, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї, самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати, формулювати припущення і робити висновки на основі проведених дослідів, пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження;

- інноваційність, що передбачає відкритість до нових ідей, ініціювання змін у близькому середовищі (клас, школа, громада тощо), формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу, який забезпечує подальшу здатність успішно навчатися, проводити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти;

- екологічна компетентність, що передбачає усвідомлення основи екологічного природокористування, дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадного використання природних ресурсів, розуміючи важливість збереження природи для сталого розвитку суспільства;

- інформаційно-комунікаційна компетентність, що передбачає опанування основою цифрової грамотності для розвитку і спілкування, здатність безпечного та етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні та інших життєвих ситуацій;

- навчання впродовж життя, що передбачає опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання, організацію власного навчального середовища, отримання нової інформації з метою застосування її для оцінювання навчальних потреб, визначення власних навчальних цілей та способів їх досягнення, навчання працювати самостійно і в групі;

- громадянські та соціальні компетентності пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, усвідомленням рівних прав і можливостей, що передбачають співпрацю з іншими особами для досягнення спільної мети, активність у житті класу і школи, повагу до прав інших осіб, уміння діяти в конфліктних ситуаціях, пов’язаних з різними проявами дискримінації, цінувати культурне розмаїття різних народів та ідентифікацію себе як громадянина України, дбайливе ставлення до власного здоров’я і збереження здоров’я інших людей, дотримання здорового способу життя;

- культурна компетентність, що передбачає залучення до різних видів мистецької творчості (образотворче, музичне та інші види мистецтв) шляхом розкриття і розвитку природних здібностей, творчого вираження особистості;

- підприємливість та фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, готовність брати відповідальність за власні рішення, вміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей, усвідомлення етичних цінностей ефективної співпраці, готовність до втілення в життя ініційованих ідей, прийняття власних рішень.

         Необхідною умовою формування компетентностей є  діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення дитини до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Доцільно, де це можливо, не лише показувати виникнення факту із практичної ситуації, а й по можливості перевіряти його на практиці й встановлювати причинно-наслідкові зв’язки.

     Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учня до навчання, дитина набуває досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

     Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку, екскурсії, віртуальні подорожі, спектаклі, які вчитель організує у межах уроку або в позаурочний час.

     Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

     Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

     Система внутрішнього забезпечення якості освіти складається з наступних компонентів:

- кадрове забезпечення освітньої діяльності. Вводиться  ставка посадового окладу асистента вчителя, який організовує педагогічний супровід учня під час освітнього процесу;

- навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності;

- матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності;

- якість проведення навчальних занять;

- моніторинг досягнення учнем результатів навчання (компетентностей).

     Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

- оновлення методичної бази освітньої діяльності;

- контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учня, розробка рекомендацій щодо їх покращення;

- моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища навчального закладу;

- створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.

  ІОП (5 клас) має передбачати досягнення здобувачем освіти результатів навчання (компетентностей), визначених Державним стандартом.

     ІОП (5 клас), сформована на основі Типової освітньої програми, не потребує окремого затвердження центральним органом забезпечення якості освіти. Її схвалює педагогічна рада навчального закладу  та затверджує його директор.

     ІОП (5 клас) оприлюднюється на веб-сайті навчального закладу.

     На основі індивідуальної освітньої програми  навчальний заклад складає, при потребі, та затверджує індивідуальний навчальний план, що конкретизує організацію освітнього процесу.

Затверджено

Засідання педагогічної ради

Протокол №07     від 31.08.2021року

ІНДИВІДУАЛЬНА ПРОГРАМА РОЗВИТКУ

Гунтіка Миколи Романовича

1. Період виконання: 01.09.2021 р. – 02.06.2022р.

2. Загальні відомості про учня:

прізвище, ім’я, по батькові : Гунтік Микола Романович

дата народження: 03.05.2013р.

повне найменування загальноосвітнього навчального закладу, в якому навчається учень:

Губківська філія опорного закладу Соснівський ліцей

рік навчання: 2-й, 2 клас

3. Відомості про особливості розвитку учня (особливі освітні потреби, стан  здоров’я, фізичний і мовленнєвий розвиток, когнітивну, емоційно-вольову сферу, навчальну діяльність)

Порядковий номер

Дата

Короткий зміст

Джерело інформації

1. Особливі освітні потреби

18 серпня 2021р.

Навчання  за  Освітньою програмою  початкової освіти (цикл І, 1-2 класи) , (складеної на основі    Типової освітньої програми для ЗЗСО, розробленої під керівництвом Р.Б.Шияна та затвердженої Колегією Міністерства освіти і науки 22 лютого 2018 року,з урахуванням  висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини .

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини від 18 серпня 2021; витяг з наказу   від  01.09.2020р

 про організацію інклюзивного навчання для Гунтіка Миколи.

2. Стан  здоровя

08.09.2021

За результатами медичного огляду учень має підготовчу медичну групу. Нейросенсорна втрата слуху, двобічна. хронічна двобічна сенсоневральна приглухуватість ІІІ ст.

Медична довідка

Консультативний висновок спеціаліста № 68464

3. Фізичний розвиток

18 серпня 2021р.

Фізичний розвиток: за зростом низький, за масою тіла та окружністю грудної — нижче середнього. Достатньо володіє основними рухами. Дрібна моторика відповідає віковим особливостям, ведуча рука права. Спостерігається сутула постава. Дитина користується слуховим апаратом. Володіє навичками самообслуговування Володіє основними рухами, низький рівень витривалості, працездатності, підвищена втомлюваність у довільній руховій активності. Координація рухів частково порушена.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини від 18 серпня 2021

4.Мовленнєвий розвиток

18 серпня 2021р.

Словниковий запас не відповідає віку, пасивний вище активного. Низька мовленнєва активність. Поліморфне порушення звуковимови. Знижена швидкість прийому і переробки інформації через різні аналізатори. Відсутня цілеспрямованість , планомірність в обстеженні об'єкта.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини від 18 серпня 2021

5. Когнітивно-емоційно-вольова сфера

18 серпня 2021р.

Спостерігаються труднощі в узагальненні. Аналіз дидактичного матеріалу відбувається у наочно — дійовому та наочно — образному плані. Фіксує ті властивості, які лежать на поверхні. В контакт вступає поступово, потребує заохочень та стимулювання до співпраці. Інтерес до співпраці нестійкий, вибірковий, ситуативний. Інструкцію виконує після додаткового пояснення та показу. Потребує емоційної підтримки. Розрізняє і називає кольори, виділяє відтінки. Вміє самостійно сортувати предмети за кольором. Виділяє геометричні фігури. Конструктивні дії виконує з допомогою дорослого, потребує зразка.

Емоційно – вольова сфера незріла.

Швидко втомлюється, стає плаксивим, дратівливим. Потребує підтримки з боку дорослого. Основне джерело інформації — ігрова діяльність В процесі виконання завдань виявляє сором'язливість. Мотивація до навчання слабка.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини від

18 серпня 2021

6. Навчальна діяльність

20 червня  2019 р 37

Рівень працездатності не рівномірний. Рівень сформованості навчальних знань і умінь початковий. Розуміє та сприймає завдання; групує предмети за суттєвими ознаками;

знає кольори;

просторові уявлення частково сформовані;

знає цифри та рахує до 20.

Витяг з висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини від 20 червня  2019 р.  № 37

  1. Наявний рівень знань і вмінь учня

Потенційні можливості

Потреби

З  мовно-літературної  освітньої галузі учень знає букви, майже всі звуки вимовляє чітко. Не розрізняє поняття «звук» - «буква».  За малюнком  не може скласти речення. При виконанні завдань у зошиті потребує допомоги. Старанно та акуратно списує з друкованого та рукописного шрифту, розмальовує малюнки, самостійно підбирає кольори.

Звертається, вітається, прощається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовуєчи ввічливі слова.

На основі почутого малює, фіксує інформацію графічно.

 Сприймати усні репліки і реагувати на усну інформацію в діалозі;

- перепитувати співрозмовника для уточнення почутої інформації;

 - сприймати монологічне висловлення (казки,розповіді, вірші);

- розпізнавати емоції співрозмовника;

- поповнювати власний словниковий запас;

- вміти визначати послідовність  звуків у словах;

- розпізнавати ключові слова і фрази в усному повідомленні;

- висловлювати думки щодо усного повідомлення;

- розповідати про власні відчуття та емоції від прослуханого/побаченого;

- читати вголос правильно, свідомо, цілими словами, нескладні за змістом і формою тексти;

- визначати тему і головну думку в текстах

З математичної  освітньої галузі рахує від 0 до 20 (може припускатися   помилок), самостійно списує з дошки вивчені цифри. Записи у зошиті акуратні, потребує постійного нагадування правил запису у зошиті. Всі завдання виконує з допомогою вчителя.

Моделює геометричні фігури з підручного матеріалу( олівців, пазлів). З допомогою вчителя записує результат вимірювання основних величин у см, дм, м, кг, ц, год, хв, л. Оперує грошима, здійснюючи покупки у крамницях. Дотримується правил поведінки в природі; розрізняє їстівні та отруйні гриби.

Знати  послідовність чисел  від 0 до 100;

- лічити до 100 в прямому і зворотному порядку

-мати поняття про однозначні і багатозначні числа;

-вміти додавати в межах 20  з переходом через десяток;

- позначати числа цифрами;

-  склад чисел 2-10;

- визначати попереднє і наступне число;

- порівнювати числа;

- правильно застосовувати арифметичні дії +,-

- оперувати числами  100, розв'язувати різні життєві проблеми;

- обчислювати суму та різницю зручним для себе способом;

- знати одиниці вимірювання величин та співвідношення між ними

З інтегрованого курсу «Я досліджую світ» (природнича  освітня   галузь) визначає 5 органів чуття людини, з допомогою вчителя описує їх жестами. Пояснення вчителя не слухає. Обирає у найближчому оточені те, що йому цікаво дослідити. З допомогою досліджує обрані природні явища та обєкти, використовуючи надані прилади, моделі .

 З соціальної і здоров’язбережувальної

освітньої галузі розпізнає ситуації небезпеки вдома, на вулиці або у школі; розпізнає предмети , до яких не можна торкатися. Під час роботи потребує допомоги вчителя. Пояснення вчителя не слухає. Знає, що для здоров’я потрібно правильно харчуватися, відпочивати, займатися спортом . Визначає позитивні і негативні впливи на вибір здорової та безпечної поведінки. Розпізнає що приносить задоволення та користь

З громадянської та історичної освітньої галузі розповідає про свою родину, однокласників.  Описує себе, свої захоплення за допомогою різних слів та жестів. Знає  назву свого села, річки, країни.

Розпізнає вчинки і слова, які можуть підтримати або образити.

Розвивати вміння працювати з підручником, відповідати на поставлені вчителем питання. розвивати вміння слухати, розуміти пояснення вчителя з теми. Розвивати зацікавлення до пізнання природи. Формувати екологічно й етично обґрунтовану поведінку у природі. Знаходити інформацію про природу; знаходить спільні і відмінні ознаки об'єктів природи. Розрізняти свійських та диких тварин; спостерігати за перелітними і осілими птахами своєї місцевості. Називати пори року та відповідні їм місяці; тривалість доби і року.

Формувати культуру  праці та побуту. Формувати  стійкі переконання щодо цінності життя, здоров’я і безпеки для себе і оточуючих. Удосконалення позитивних моделей поведінки у громадських місцях та опанування нових, пов’язаних із діяльністю школяра. Удосконалювати теоретичні знання та практичні навички. Визначати здорові та шкідливі звички. Упорядковувати власне навчання у школі для свого життя та добробуту.

Аналізувати свою поведінку, уподобання. Розповідати про свою родину, знати назву свого села, річки, країни. Знати державні символи України та народні символи нашої держави. Розрізняти теперішнє, минуле і майбутнє. Дотримуватись правил поведінки , що засвідчують його повагу до інших.

З фізичної культури виконує комплекс загальнорозвиваючих вправ, бере участь у командних іграх та забавах. Не чує пояснення вчителя про послідовність виконання завдань, правил ігор. Потребує візуального зразка виконання вправ. При роботі імітує дії інших учнів. В учня більше розвинені швидкість та витривалість. Він  розуміє прості команди, потребує постійної активізації та контролю.

Дотримуватись правил безпеки, поведінки та гігієни при проведенні уроків фізичної культури ;

сприймати звернене мовлення вчителя;

виконувати вправи, задані вчителем;

знати алгоритми виконання практичних дій (за допомогою вчителя);

формувати стійку  мотивацію до занять фізичною культурою і спортом та життєво необхідних рухових умінь і навичок для збереження власного здоров’я, розширення функціональних можливостей організму.

З технологічної освітньої галузі знає назви та призначення  матеріалів. Вміє користуватися ножицями. Дотримується порядку на робочому місці при роботі над завданням. Вміє економно використовувати матеріал. Просить допомоги вчителя при виготовленні виробу, потребує візуального зразка виконання завдання. Працює акуратно. Після закінчення роботи прибирає своє робоче місце.

Правильно організовувати робоче місце;

- мати уявлення про застосування ручних технік обробки матеріалів (паперу, глини, пластиліну, солоного тіста, природного матеріалу, ниток);

- здійснювати технологічні операції у процесі власної предметно-практичної діяльності;

- використовувати техніко-технологічні навички у процесі виготовлення виробів декоративно-ужиткового мистецтва;

- дотримуватись правил безпечної роботи в класі;

- розуміти інструкції у процесі предметно-практичної діяльності;

- мати навички самообслуговування (санітарно-гігієнічні, догляд за взуттям, одягом, культура харчування,  тощо);

- працювати акуратно;

- формувати вміння ефективно використовувати природні матеріали з турботою про навколишнє середовище.

З образотворчого   мистецтва (  мистецька освітня галузь)

теоретичним матеріалом не володіє. Знає кольори. Правила техніки безпеки при роботі виконує . Описує свої емоції від сприймання мистецьких творів та власної роботи. Потребує візуального зразка виконання роботи. На уроці пояснення вчителя не слухає. На зауваження не реагує. Роботи виконує акуратно (хоче якомога швидше закінчити завдання). Чекає похвали від вчителя за свою роботу.

Засвоїти елементарні теоретичні знання з предмету;

Удосконалити практичні навички роботи:

- розвиток загальних і спеціальних мистецьких здібностей;

- розвиток уміння інтерпретувати твори мистецтва, висловлювати враження та особистісне ставлення до них; засвоєння початкових знань про види мистецтва, особливості їхньої художньо-образної мови, зокрема у взаємозв’язках;

- формувати вміння презентувати й оцінювати власну творчість, плекання потреби у самовдосконаленні;

З музичного мистецтва (мистецька освітня галузь)  не володіє теоретичним матеріалом. Разом з іншими учнями виконує вокальні вправи по можливостях. Твори мистецтва слухає, імітує руханки. Дотримується правил співу. Прослухану мелодію не характеризує за темпом і динамікою. Музичні твори виконує вибірково (слова вимовляє не чітко, не дотримується мелодії).

Виконує танцювальні рухи під музику, рухається в темпі і ритмі музики, узгоджує свої рухи з музичним супроводом.

Висловлювати власне ставлення до змісту музичних творів (за допомогою вчителя);

Виразно виконувати музичні твори;

Називати і розуміти елементарні музичні поняття (з допомогою вчителя);

Дотримуватися правил співу і поведінки в процесі вивчення та колективного виконання пісень;

5. Додаткові освітні та соціальні потреби учня (додаткова підтримка асистента вчителя, робота з психологом, вчителем-логопедом тощо)

 Так (зазначити потреби) :додаткова підтримка асистента вчителя, робота з вчителем-логопедом, психологом, вчителем лікувальної фізкультури.

6. Психолого-педагогічна допомога, що надається під час проведення  у позаурочний час корекційно-розвиткових занять

Найменування заняття

Фахівець, який проводить заняття

Місце проведення
заняття

Дата проведення  заняття

Періодичність

Розвиток мовлення                

Вчитель логопед   

Кабінет логопеда     

Вівторок

2 год на тиждень

Лікувальна фізкультура

Вчитель фізичної культури

Спортивний зал

Понеділок

Четвер

2 год на тиждень

Корекція розвитку

Практичний психолог

Кабінет практичного психолога

Середа

 2 год на тиждень

Розвиток слухового сприймання та формування вимови

Вчитель логопед

Кабінет логопеда     

Середа

2 год на тиждень

7. Характеристика учня

Сфера розвитку

Стисла характеристика

Заплановані дії

Очікувані результати/уміння

Емоційно-вольова

Емоційно – вольова сфера незріла.

Швидко втомлюється, стає плаксивим, дратівливим. Потребує підтримки з боку дорослого. Основне джерело інформації — ігрова діяльність В процесі виконання завдань виявляє сором'язливість. Мотивація до навчання слабка.

Розвиток емоційно-вольової сфери. Корекційні вправи. Вміти соціально адаптуватися. Підвищити впевненість у собі.

Уміння контролювати свої емоції. Формувати позитивну самооцінку. Вміти аналізувати свої та якості інших людей.

Фізична

Фізичний розвиток: за зростом низький, за масою тіла та окружністю грудної — нижче середнього. Достатньо володіє основними рухами. Дрібна моторика відповідає віковим особливостям, ведуча рука права. Спостерігається сутула постава. Дитина користується слуховим апаратом. Володіє навичками самообслуговування Володіє основними рухами, низький рівень витривалості, працездатності, підвищена втомлюваність у довільній руховій активності. Координація рухів частково порушена.

Удосконалювати координацію рухів. Формувати необхідних в житті рухових умінь і навичок. Розвиток життєво важливих фізичних здібностей.

Уміння виконувати необхідні рухові уміння і навички.

Когнітивна

Спостерігаються труднощі в узагальненні. Аналіз дидактичного матеріалу відбувається у наочно — дійовому та наочно — образному плані. Фіксує ті властивості, які лежать на поверхні. В контакт вступає поступово, потребує заохочень та стимулювання до співпраці. Інтерес до співпраці нестійкий, вибірковий, ситуативний. Інструкцію виконує після додаткового пояснення та показу. Потребує емоційної підтримки. Розрізняє і називає кольори, виділяє відтінки. Вміє самостійно сортувати предмети за кольором. Виділяє геометричні фігури. Конструктивні дії виконує з допомогою дорослого, потребує зразка.

 Розвиток уваги, пам’яті, уяви, операцій мислення. Вдосконалювати спостереження. Розвивати сприймання простору і часу; тексту, картин, музики

Уміння порівнювати предмети між собою, знаходити спільне та відмінне; класифікувати предмети. Розуміти та розповідати про послідовність зображених подій

Мовленнєва

Словниковий запас не відповідає віку, пасивний вище активного. Низька мовленнєва активність. Поліморфне порушення звуковимови. Знижена швидкість прийому і переробки інформації через різні аналізатори. Відсутня цілеспрямованість , планомірність в обстеженні об'єкта.

Рівень працездатності не рівномірний. Рівень сформованості навчальних знань і умінь початковий. Розуміє та сприймає завдання; групує предмети за суттєвими ознаками;

знає кольори;

просторові уявлення частково сформовані;

знає цифри та рахує до 20.

Розвиток фонематичних процесів.

Розвиток голосу.

Артикуляційна гімнастика.

Подолання порушень вимови приголосних- шумних (дзвінких, глухих),сонорних.

Уточнення вимови дзвінких.

Збагачення словникового запасу.

Виконувати навчальні та ігрові дії відповідно до прослуханої інструкції.  Розвиток активного та пасивного словника, вміння правильно вимовляти всі звуки рідної мови.

Соціальна

Практичні навички соціальної поведінки у стадії формування.

Заняття, спрямовані на адаптацію дитини до соціального середовища.

Адаптація дитини до соціального середовища, вміння жити в класному колективі.

8. Навчальні предмети (у разі, коли потенційні можливості учня не дають змоги засвоїти навчальну програму, що призводить до необхідності розроблення адаптованої або модифікованої програми)

Поряд-
ковий
номер

Навчальний предмет

Програма

адаптована

модифікована

1.

Українська мова

Адаптована

2.

Математика

Адаптована

3.

 Я досліджую світ (мовно-літературна освітня галузь)

Адаптована

4.

Я досліджую світ (математична освітня галузь)

Адаптована

5.

Я досліджую світ (природнича  освітня галузь)

Адаптована

6.

Я досліджую світ (соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь) освітня галузь)

Адаптована

7.

Я досліджую світ (громадянська та історична освітня галузь)

Адаптована

8.

Я досліджую світ (технологічна освітня галузь)

Адаптована

9.

Я досліджую світ

(інформаційна галузь)

Адаптована

10.

Музичне мистецтво

Адаптована

11.

Образотворче мистецтво

Адаптована

12.

Англійська мова

Адаптована

13.

Фізична культура

Адаптована

Звільнення від вивчення окремих навчальних предметів

 Так (зазначити предмет (предмети)) ______________

 Ні

9. Адаптація (необхідне підкреслити)

Пристосування середовища: доступність, інтенсивність освітлення, зменшення рівня шуму в класі, приміщення для усамітнення, інше _________________________________________________________________

Психолого-педагогічна адаптація: збільшення часу на виконання завдань, чергування видів діяльності, виконання завдань за зразком, вид та частота релаксації, використання засобів концентрації уваги, інше _________________________________________________________________

Адаптація навчального матеріалу: адаптація навчальних посібників, наочних матеріалів, картки-підказки, використання друкованих текстів з різним розміром шрифтів, інше ______________________________________

Необхідне спеціальне обладнання

 Так (зазначити обладнання) ____________________________-

 Ні

10. Індивідуальний навчальний план  та індивідуальна освітня програма .

Індивідуальний навчальний план та індивідуальна навчальна програма розробляються відповідно до особливостей інтелектуального розвитку учня.

Індивідуальний навчальний план визначає перелік предметів та кількість годин для їх вивчення.

Навчальний предмет _

    Українська мова та літературне читання (Мовно-літературна освітня  галузь)

Цілі навчання

Зміст

Педагогічні технології, спрямовані на досягнення мети

Оцінювання знань,
які засвоїв учень
за рік/півріччя

Сприймати усну інформацію, перепитувати;

відтворювати основний зміст усного повідомлення;

передавати інформацію іншим особам;

висловлювати своє ставлення до почутого;

розпізнавати емоції своїх співрозмовників;

розповідати про власні відчуття та емоції від прослуханого;

обирати книжку для читання;

розповідати про свої власні почуття та емоції від прочитаного тексту;

на основі тексту малювати/добирати ілюстрації;

розрізняти головне і другорядне в тексті;

визначати тему художнього твору, а також простого медіа тексту;

висловлювати власні вподобання щодо змісту прочитаних творів, літературних персонажів, намагається пояснити, що подобається, а що ні;

експериментувати з текстом.

Писати рукописними буквами, злито, розбірливо; створювати невеликі та нескладні за змістом висловлювання, записувати їх; правильно записувати слова, які пишуться так, як вимовляються;

перевіряти написане, виявляти і виправляти недоліки письма самостійно чи за допомогою вчителя. Обмінюється короткими письмовими повідомленнями

Змістова лінія «Взаємодіємо усно»

Змістова лінія «Читаємо»

Змістова лінія «Взаємодіємо письмово»

Диференційова-

на технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія. Ігрові технології навчання.

Обговорювати зміст і форму простого медіа тексту;

Висловлювати думки щодо простого медіа тексту.

Спостерігати за мовними одиницями та явищами, відкривати деякі закономірності співвідношення звуків і букв, значення слів, їх граматичної форми та ролі в реченні; спостерігати за власним мовленням та мовленням інших осіб, удосконалювати власне мовлення за допомогою інших осіб.

Експериментує звуками, словами, фразами в мовних іграх; аналізує за допомогою вчителя мовлення літературних персонажів.

Відтворювати емоції літературних персонажів під час інсценізації;

Приймати участь у простих театралізованих виставах.

Відтворює емоції літературних персонажів під час інсценізації

Імпровізує з репліками під час інсценізації.

Змістова лінія «Досліджуємо медіа»

Змістова лінія «Досліджуємо мовлення»

Змістова лінія «Театралізуємо»

Навчальний предмет Математика (Математична освітня галузь)

Лічити об’єкти, позначати числом результат лічби; порівнювати числа в межах ста та упорядковувати їх;

Визначати істотні, спільні і відмінні ознаки об’єктів навколишнього світу; порівнювати, об’єднувати  у групу і розподіляти на групи за спільною ознакою (кольором, розміром, формою).

Зіставляє одержаний результат з прогнозованим.

Обчислювати суму (додає), різницю (віднімає) зручним для себе способом у межах 100;

 Встановлювати залежність між компонентами і результатом арифметичної дії (додавання і віднімання);

Перевіряти правильність результату арифметичної дії; виявляти та виправляти помилки.

Обирає послідовність дій для розв’язання проблемної ситуації.

Обирає числові дані, необхідні і достатні для відповіді на конкретне запитання; визначає дію (дії) для розв’язання проблемної ситуації.

Вимірювати величини за допомогою підручних засобів і вимірювальних приладів;

 Знати одиниці вимірювання величин.

Порівнювати  об’єкти навколишнього світу за довжиною, масою, місткістю (об’ємом).

 Орієнтуватися на площині і в просторі; описувати або зображати схематично розміщення, напрямок і рух об’єктів;

 Знати геометричні фігури (трикутник, чотирикутник, квадрат, точка, ламана, пряма, крива коло).

 Креслити та моделювати знайомі геометричні фігури.

Моделювати  геометричні фігури з підручного матеріалу (шнурків, олівців, паличок тощо).

 

 Збирати та порівнювати дані;

  Виконувати прості завдання на основі зібраних даних.

впорядковує,  порівнює, групує дані.

Змістова лінія «Лічба»

Змістова лінія «Числа. Дії з числами»

Змістова лінія «Вимірювання величин»

Змістова лінія «Просторові відношення. Геометричні фігури»

Змістова лінія «Робота з даними»

Диференційова-

на технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Ігрові технології навчання.

Інтегрований кус «Я досліджую світ»

Природнича освітня галузь

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Ігрові технології навчання.

Визначати, що він хотів би дослідити та які органи чуття для цього потрібні;

досліджувати обрані природні явища та об’єкти та описувати (усно) те, про що дізнався;

зображувати інформацію про навколишній світ у вигляді малюнка;

знаходити спільні і відмінні ознаки об’єктів; групувати об’єкти навколишнього світу за однією або кількома ознаками.

Обирає послідовність кроків під час спостереження/ експерименту.

Розуміє проблему в навколишньому світі; розмірковує, що відомо про цю проблему, як її розв’язати.

Визначати і описувати місце свого проживання та Україну;

Дбати про чистоту навколишнього світу, доглядати за рослинами і тваринами;

Дбає про чистоту навколишнього світу, доглядає за рослинами і тваринами .

Наводити приклади використання винаходів людства в побуті;

Пояснювати  вплив штучних матеріалів та рукотворних об’єктів на довкілля.

Описувати, з чого виготовляють папір, скло тощо.

Порівнювати  рукотворні (штучні) об’єкти за певними властивостями.

розпізнає природні та рукотворні (штучні) об’єкти.

Змістова лінія «Я пізнаю природу»

Змістова лінія «Я у природі»

Змістова лінія «Я в рукотворному світі»

Соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь

Розпізнавати та описувати небезпеку вдома, у школі та навколишньому світі;

Називати служби, до яких варто звертатися при небезпеці;

Знати правила безпечної поведінки вдома, в школі, на дорозі, на подвір’ї тощо.

Прогнозувати  наслідки небезпечної поведінки з підозрілими предметами, забутими речами, вибуховими пристроями та зброєю.

Пояснювати, як правила та їх дотримання впливають на безпеку в довкіллі, зокрема вдома, у школі.

Вирішує як діяти у повсякденних ситуаціях без загрози для життя і здоров’я.

Розпізнає знаки, символи і попередження щодо ймовірної небезпеки.

Демонструє поведінку, яка запобігає або зменшує ризики для життя і здоров’я.

Визначати здорові та шкідливі звички;

Знати і застосовувати правила особистої гігієни;

Знати і застосовувати правила здорового харчування;

Знати і дотримуватися свого режиму дня;

Визначатми, як змінюється людське тіло з віком.

Пояснювати  вплив способу життя, здорової поведінки та корисних звичок на здоров’я людини.

Дотримкватисья правил щодо догляду за своїм тілом, одягом, особистими речами.

Розпізнає здорову етичну поведінку (сумлінність, справедливість, чесність, відповідальність, відвагу, відданість) та наслідує її.

Пояснює важливість навчання у школі для свого життя та добробуту; планує свій день (навчальний та вихідний.

Розпізнавати, що приносить задоволення та користь;

Вирішувати як діяти у повсякденних ситуаціях без загрози для життя і здоров’я;

Розуміти важливість навчання у школі;

Знати як впорядковувати робоче місце школяра;

Знати і застосовувати правила етичної поведінки з

іншими людьми.

Пояснює потреби свої та інших осіб;

Пояснює, що кожна дія (рішення) має наслідки

Розрізняє, до кого і як звернутися за допомогою; описує приклади такої діяльності.

пояснює значення грошей та матеріальних цінностей.

 

Змістова лінія «Безпека»

Змістова лінія «Здоров’я»

Змістова лінія «Добробут»

Громадянська та історична освітня галузь

Описувати себе, свій характер, захоплення, якими вирізняється від інших осіб;

Встановлювати послідовність подій (раніше/пізніше, до/після, давно/ недавно);

Розповідати про себе, свою родину та інших осіб.

Описує послідовність етапів розвитку людини; намагається пояснити, як події пов’язані між собою.

Висловлювати свої вподобання;

Вміти співпрацювати з іншими;

Пояснювати і виконувати свої обов’язки в сім’ї,  школі; дотримуватисяправил поведінки;

Розповідати про свою родину, однокласників, Україну;

Розрізняє теперішнє, минуле і майбутнє (було — є — буде).

Дотримуватись правил поведінки, що засвідчують повагу до інших осіб; Звертається за допомогою до старших у разі, коли його або інших осіб ображають.

Поважає різноманітність, справедливо ставиться до інших осіб.

Пояснювати, чому природа важлива для людини і що вона дає;

Знати і вміти розповідати про визначні пам’ятки своєї місцевості.

Орієнтується у близькому до місця проживання та освоєному людьми середовища.

Оглядає  пам’ятки культури рідної місцевості.

Розповідати про свої успіхи, успіхи класу, своєї родини; розповідати про свої проблеми, обирати варіанти їх розв’язання; долучатися до корисних справ у родині, класі, школі.

Пояснює свої обовязки в сімї, школі

Розповідати про Україну як про свою Батьківщину, розпізнавати державні символи України, шанобливо ставитися до них.

Запитує про те, що зацікавило; знаходить відповіді на запитання; виокремлює в джерелі інформацію про відому особу/подію.

Змістова лінія

«Я – Людина»

Змістова лінія

«Я серед людей»

Змістова лінія «Моя культурна спадщина»

Змістова лінія «Моя шкільна та місцева громади»

Змістова лінія

«Ми – громадяни України. Ми – європейці»

Інформатична освітня галузь

Пояснює сприйняття інформації різними органами чуття на основі власних спостережень. Розрізняє та фіксує дані, впорядковує прості послідовності.

Визначає об'єкти, їхні властивості за підтримки вчителя. Розрізняє моделі та їхні відповідники у реальному світі. Розрізняє правдиві та неправдиві твердження, здобуті з різних джерел.

Створює план дій, знаходить приклади повторення та виконання дій за умовами у повсякденній діяльності.

Складає ціде із запропонованих частин.

Використовує готові та створює прості інформаційні продукти для  отримання, передавання інформації.

Самостійно та відповідально виконує окреслені завдання; працює в команді з іншими для досягнення спільної мети.

Використовує цифрові пристрої у близькому йому середовищі.

Організовує власне робоче місце; розповідає та описує прості проблеми.

Використовує  цифрові пристрої, технології та мережі для доступу до інформації та спілкування.

Дотримується правил безпечної роботи; захищає свій інформаційний простір. Зважає на технічні можливості цифрових пристроїв для спілкування, зокрема з людьми з особливими потребами та іншої культури. Зазначає авторство власних робіт; виявляє повагу до авторства в творчості здобувачів.

Змістова лінія “Я у світі інформації

(Дані. Інформація. Моделі)

Змістова лінія “Моя цифрова творчість”

Змістова лінія “ Комунікація та співпраця”

Змістова лінія “Я і цифрові пристрої”

Змістова лінія “Відповідальність та безпека в інформаційному суспільстві”

Навчальний предмет Образотворче мистецтво (Мистецька освітня галузь)

Виконувати прості площинні живописні та графічні зображення;

Утворювати з основних кольорів – похідні;

Користуватися художніми засобами та матеріалами, палітрою, пензлями, стеками, ножицями тощо;

Дотримуватися правил техніки безпеки;

Описувати свої емоції від сприймання мистецьких творів;

обирати вид художньої творчості за своїми вподобаннями.

Спостерігає за навколишнім світом, фіксує за допомогою вчителя цікаві явища як ідеї для творчості; допомагає прикрасити місце, де навчається, живе.

Визначає серед творів і видів художньо-творчої діяльності ті, що подобаються; ділиться емоціями від сприйняття мистецьких творів; творить для власного задоволення.

Сприймати твір мистецтва та висловлювати враження, добираючи із запропонованих слова, співзвучні з власними емоціями;

Розрізняти види мистецтва (музичне, образотворче, театральне, танцювальне, екранні);

Розпізнавати прості художні матеріали, якими виконана учнівська творча робота (кольорові олівці, фломастери, акварель, гуаш, пластилін тощо);

Визначати гаму (тепла, холодна, мішана) творів мистецтва;

Розрізняти види театру (ляльковий, музичний, драматичний) та кінематографу (кінофільм, мультфільм).

Описувати, що вдалося чи не вдалося втілити;

презентувати результати власної творчості;

вербально описувати свій творчий задум;

ділитися враженнями від творів різних видів мистецтва.

Бере участь у колективній творчій діяльності, дотримується правил творчої співпраці.

Змістова лінія «Художньо-практична діяльність»

Змістова лінія «Сприймання та інтерпретація мистецтва»

Змістова лінія «Комунікація через мистецтво»

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Ігрові технології навчання.

Навчальний предмет Трудове навчання (Технологічна освітня галузь)

За допомогою дорослих або самостійно добирати конструкційні матеріали та технології для виготовлення виробу;

За допомогою дорослих або самостійно планувати власну діяльність з виготовлення виробу, прогнозує кінцевий результат;

Виготовляти та оздоблювати виріб за допомогою дорослих;

Виконувати прості технологічні операції;

Моделює, конструює та виготовляє виріб з готових елементів за допомогою дорослих; виготовляє та оздоблює виріб за допомогою дорослих.

Читати та аналізувати графічні зображення за допомогою дорослих та використовує їх у процесі роботи;

Дотримуватися безпечних прийомів праці під час використання інструментів та пристосувань;

Намагатися ощадно використовувати матеріали;

Оцінювати та представляти результати власної або колективної діяльності за допомогою дорослих.

Спостерігати за процесом виготовлення виробу народними майстрами;

створювати виріб за допомогою дорослих або самостійно згідно із зразком чи власним задумом.

Виконувати практичні завдання в побуті; організовувати робоче місце за допомогою дорослих;

За допомогою дорослих планувати дії та виконувати їх у власному побуті.

Змістова лінія

 « Технічна творчість та техніка»

Змістова лінія «Світ технологій»

Змістова лінія «Світ ремесел»

Змістова лінія «Побут»

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Навчальний предмет Музичне мистецтво (Мистецька освітня галузь)

Співати вокальні вправи, дитячі пісні у відповідному настрої, характері, темпі, динаміці;

дотримуватися правил співу;

виконувати елементарні танцювальні рухи під музику;

рухатися в ритмі і темпі музики;

імпровізувати голосом.

Сприймати твір мистецтва та висловлювати  враження, добираючи із запропонованих слова, співзвучні з власними емоціями;

Характеризувати мелодію;

Визначати темп (повільно, помірно, швидко), динаміку (гучно, тихо);

Презентувати результати власної творчості (співати пісні, виконувати танцювальні рухи);

брати участь у колективному виконанні творчого задуму – у народних святах та обрядах, концертах тощо;

дотримуватися правил взаємодії і творчої співпраці.

Змістова лінія «Художньо-практична діяльність»

Змістова лінія «Сприймання та інтерпретація мистецтва»

Змістова лінія «Комунікація через мистецтво»

Диференційована технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Навчальний предмет Фізична культура (Фізкультурна освітня галузь)

 Виконувати комплекси загальнорозвивальних та спеціальних вправ за показом учителя;

 Виконувати вправи на пересування (ходьба, біг, стрибки, лазіння, плавання, ковзання), виконувати вправи з предметами та без них (за наявності відповідних умов);

Виконувати комплекси фізичних вправ ранкової гігієнічної гімнастики, фізкультурної хвилинки і фізкультурної паузи.

 Розпізнає, добирає та виконує фізичні вправи для ранкової гімнастики; розрізняє,  добирає та виконує фізичні вправи з різних видів спорту для розвитку фізичних якостей.

 

Виконувати рухові дії під час рухливих ігор під керівництвом вчителя;

Виконувати різні ролі під час рухливих ігор, забав, обрядів та інших форм рухової діяльності;

Дотримуватися правил безпеки особисто та під час спільної з друзями рухової діяльності.

Дотримується правил чесної гри під час рухової діяльності; не засмучується через поразку.

Контролювати своє самопочуття за підтримки дорослих у закладі загальної середньої освіти і поза його межами;

Пояснювати значення фізичних вправ для здоров’я людини;

Обирати за допомогою вчителя та виконувати вправи/ігри і елементи різних видів спорту для розвитку фізичних якостей.

Змістова лінія «Базова рухова активність»

Змістова лінія «Ігрова та змагальна діяльність учнів»

Змістова лінія «Турбота про стан здоров’я та безпеку»

Диференційова-

на технологія навчання.

Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

Навчальний предмет Англійська мова (Мовно-літературна освітня галузь)

Розуміти короткі, прості запитання, твердження, прохання/вказівки та реагувати на них вербально та/або невербально;

Розпізнавати знайомі слова і фрази під час сприймання усної інформації.

Розпізнавати знайомі слова з опорою на наочність.

Здогадується про значення слів, якщо вони супроводжуються малюнком або символом.

Запитувати та повідомляти інформацію про себе та повсякденні справи, вживаючи короткі сталі вирази та використовуючи за потребою жести .

Описувати себе та свій стан короткими фразами.

Виражає свої почуття та думки, вживаючи прості слова та супроводжуючи їх невербально

Надавати найпростішу інформацію про себе у письмовій формі (записка, анкета).

Писати короткими фразами про себе.

Записує прості слова, які відображають його / її емоційний стан (сум, радість) та вподобання

Писати короткі фрази в режимі реального часу у разі потреби з використанням словника.

Розміщує прості онлайн вітання, вживаючи елементарні сталі вирази.

Змістова лінія «Сприймання на слух»

Змістова лінія «Зорове сприймання»

Змістова лінія «Усна взаємодія»

Змістова лінія «Усне висловлювання»

Змістова лінія «Писемна взаємодія»

Змістова лінія «Писемне висловлювання»

Змістова лінія «Онлайн взаємодія»

Диференційова-

на технологія навчання.

Технологія розвиваючого навчання. Особистісно орієнтована технологія.

Пояснювально-ілюстративна технологія.

 11. Джерела інформації в процесі розроблення індивідуальної програми розвитку:

висновок про комплексну психолого – педагогічну оцінку розвитку дитини

попередня індивідуальна програма розвитку

батьки/опікуни

 учень

 інші _______________________________________________________

12. Члени групи з розроблення індивідуальної програми розвитку

Прізвище, ім’я,
по батькові

Найменування посади

Підпис

                                                         Мельник Н.О.

Завідувач  Губківської  філії опорного закладу Соснівський ліцей

Капранчук Т.М.

Заступник завідувача філії з навчально-виховної роботи

Гунтік Р.В.

Батько

Літвинчук О.П.

Класний керівник, вчитель фізичної культури

Шекель Т.О.

Асистент вчителя

Власюк О.П.

Психолог, вчитель англійської мови

Власюк А.В.

Медична сестра

Петровець О.М.

Практичний психолог КУ «Соснівський ІРЦ»

Костюшок Л.П.

Вчитель інформатики

13. Узгодження індивідуальної програми розвитку з:

Батьками/законними представниками:

прізвище, ім’я, по батькові батьків/законних представників

Гунтік Роман Васильович

підпис ______________________ дата ___________________________

14. План консультування батьків/законних представників у процесі розроблення/виконання індивідуальної програми розвитку

Дата

Мета

Відповідальні особи

   25.08.2021

Організація роботи в інклюзивному класі

Мельник Н.О. - завідувач Губківської філії опорного закладу Соснівський ліцей

  26 .08.2021

Уточнення даних про особливості розвитку дитини (особливі освітні потреби, стан здоров’я, фізичний і мовленнєвий розвиток, когнітивну, емоційно-вольову сферу, навчальну діяльність )

Адміністрація школи

  02 .09.2021

Складання індивідуального навчального плану на 2021-2022 рр. та розкладу занять в 2 класі.

Адміністрація школи, Літвинчук О.П.

Шекель Т.О. – асистент вчителя

  03 .09.2021

Ознайомлення з навчальними програмами та підручниками рекомендованими МОН України для використання в ЗНЗ для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Шекель Т. О. – асистент вчителя

06.09.2021

З’ясування потреби пристосування середовища, психолого-педагогічної адаптації, адаптації навчального матеріалу, необхідності спеціального обладнання.

Адміністрація  школи,

Шекель Т. О. – асистент вчителя

07.09.2021

Складання індивідуального навчального плану з української мови, математики, інтегрованого курсу «Я досліджую світ», трудового навчання, музичного мистецтва,образотворчого мистецтва, фізичної культури.

Літвинчук О.П. – класний керівник

28.12.2021

Засідання команди психолого-педагогічного супроводу.

Моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку учня 2 класу Гунтіка М.Р. на кінець першого семестру.

Члени команди психолого — педагогічного супроводу.

28.05.2022

Засідання команди психолого-педагогічного супроводу.

Моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку учня 1 класу Гунтіка М.Р. на кінець року.

Члени команди психолого — педагогічного супроводу.

Протягом року

Участь в позакласній і позаурочній роботі

Капранчук Т.М.- заступник завідувача з навчально-виховної роботи,

Літвинчук О.П. – класний керівник

Шекель Т.О. – асистент вчителя

Протягом року

Консультування батьків про навчальні досягнення учня

Літвинчук О.П .– класний керівник

Шекель Т.О. – асистент вчителя

Власюк О.П.- вчитель англ.мови

Костюшок Л.П. - вчитель інформатики

15. Моніторинг стану розвитку учня та його навчальних досягнень

Сфери розвитку/ навчальні предмети

Строк проведення моніторингу

протягом першого півріччя навчального року

після закінчення першого півріччя навчального року

протягом другого півріччя навчального року

після закінчення навчального року

Українська мова

Математика

Інтегрований курс «Я досліджую світ»

Образотворче мистецтво

Фізична культура

Музичне мистецтво

Англійська мова

Директор опорного закладу                                        Людмила ВЕРЕМЧУК

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.